Gwiazdy oceniły piosenkę Szemplińskiej na Eurowizję 2020. Przypomina im inny wielki hit [WIDEO]

Gwiazdy o piosence Alicji Szemplińskiej na Eurowizję 2020

Gwiazdy o piosence Alicji Szemplińskiej na Eurowizję 2020

Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska z Empires reprezentantką Polski. Jak jej piosenkę i szanse na konkursie oceniają Gromee, Kasia Dereń i Albert Cerny? O to zapytała ich nasza reporterka.

Znamy już reprezentantkę Polski na Eurowizję 2020. W Rotterdamie o wygraną zawalczy Alicja Szemplińska. 17-latka z Ciechanowa zaśpiewa piosenkę Empires, której już teraz wielu fanów konkursu wróży spory sukces. Młoda gwiazda podczas eliminacji zmierzyła się z dwójką innych zdolnych artystów.

O występ w barwach Polski na Eurowizji 2020 walczyli także Kasia Dereń z Count on me oraz Albert Cerny z Lucy. Jak rywale Alicji oceniają jej utwór? Czy Empires ma szansę wygrać konkurs?

Eurowizja 2020: Szanse piosenki Alicji Szemplińskiej

Kasia Dereń uważa, że piosenka Szemplińskiej na Eurowizję 2020 idealnie wpisuje się w klimat utworów promujących filmu o Jamesie Bondzie:

To jest wielki utwór. Utwór w klimacie Bonda. Wszystkie tego typu utwory mają coś takiego w sobie, że dotykają głębi. Ten utwór tak działa. On mi się bardzo podoba i uważam, że Alicja go świetnie wykonuje. Trzymam kciuki za nią, żeby podbiła Eurowizję – powiedziała naszej reporterce.

Podobne skojarzenie ma Albert Cerny z zespołu Lake Malawi. Jego zdaniem Empires przypomina jeden z największych „bondowskich” hitów, tj. nagrodzony Oscarem Skayfall Adele:

Piosenka Alicji przypomina mi „Skyfall”. Myślę, że mogłaby pasować do jakiejś polskiej lub w ogóle nowej wersji Bonda. Myślę, że jak jest tak bardzo epicko i mega emocjonalnie. Jednak dużo zależy od tzw. stagingu, całego show i tego, jak to się uda zrobić, wymyślić i jak Ala zaśpiewa.

Alicja Szemplińska wygrała preselekcje na Eurowizję 2020

Alicja Szemplińska wygrała preselekcje na Eurowizję 2020

Gromee, który był  jednym z jurorów uważa, że piosenka Empires ma w sobie moc, która może okazać się przepustką do finału Eurowizji:

Co roku sobie mówię, że to na pewno ten utwór, który da nam szansę na zwycięstwo. Tak zdecydowało jury i widzowie, więc znaczy, że oczarował kogoś w naszym kraju. Mam nadzieję, że ta magia, która płynie z tego pięknego, potężnego, wielkiego utworu, który się połączył z pięknym, potężnym głosem Alicji oczaruje też ludzi w całej Europie. Dopóki piłka w grze, to się wszystko może wydarzyć. Jeszcze jest trochę czasu, żeby poćwiczyć ten utwór, dopracować go i dopracować całe widowisko na scenie. Mam nadzieję, że będzie super.

Jak oceniacie szanse Alicji na Eurowizji?

Empires – piosenka Alicji Szemplińskiej na Eurowizję 2020:


Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Albert Cerny – Eurowizja 2020: preselekcje

Albert Cerny – Eurowizja 2020: preselekcje

Kasia Dereń – Eurowizja 2020: preselekcje

Kasia Dereń – Eurowizja 2020: preselekcje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×