Szukaj

Znajomi Margaret napisali największy hit Eurowizji 2018! Dopiero teraz się tym pochwaliła! “To są moi przyjaciele. Byli wysoko” [WIDEO]

Eurowizja 2018 Margaret, Gromee i Kasia Moś o konkursie

Margaret, Kasia Moś i Gromee o Eurowizji 2018

Finał Eurowizji 2018 za nami. Konkurs wygrała charyzmatyczna Netta z Izraela, która – po dodaniu głosów od jurorów i telewidzów – jako jedyna zebrała ponad 500 punktów, zostawiając tym samym rywali daleko w tyle. Choć utwór Toy jest już hitem na południu Europy, to o prawdziwym sukcesie może mówić reprezentantka Cypru – Eleni Foureira. Piosenka Fuego, która zajęła drugie miejsce w finale, trafiła na listy przebojów w aż 24 krajach świata, a jedną z jej fanek jest sama Angela Merkel.

Okazuje się, że za cypryjską propozycją stoją producenci odpowiedzialni za międzynarodowy hit In My Cabana, z którym Margaret dotarła aż do finału szwedzkich eliminacji Melodifestivalen:

Kibicowałam ekipie Cypru. Autorzy piosenki “Fuego” napisali też “In My Cabana”.  To są moi przyjaciele, bardzo się ucieszyłam, bo to wysoko było – powiedziała Margaret w rozmowie z naszą reporterką.

Małgosia przyznała także, że w tym roku nie oglądała Eurowizji, ale było jej smutno z powodu braku awansu Gomee’ego do finału:

Nie oglądałam, ale wiem, że się nie dostał. Jestem Polką i zawsze będą kibicować naszym. Smutno, że oni się nie dostali, ale myślę, że, tak czy siak, to występ na dużej scenie, z wieloma artystami, Gromee powinien uważać za swój sukces.

Gromee nie ukrywa, że jest zadowolony ze swojej eurowizyjnej przygody i zapowiada napisanie kolejnej piosenki na konkurs, którego mechanizmy są mu już doskonale znane:

Nie wiem czy będę próbował w przyszłym roku. Na pewno będę się tym interesował bardziej niż teraz. Myślę sobie, że pojechałem tam trochę nieświadomy pewnych rzeczy. Dzisiaj, mając ten bagaż dwutygodniowych doświadczeń eurowizyjnych, wiem więcej i myślę sobie, że chciałbym napisać piosenkę na Eurowizję.Mnie Eurowizja zaraziła. Pokochałem ten festiwal pod kątem sceny i tego, co się dzieje za sceną. To jest cudowny festiwal, oni wszyscy pokochali nas, chociaż nie wszedłem do finału – wyznał nam tegoroczny reprezentant Polski.

Z kolei Kasia Moś, która rok temu reprezentowała Polskę w Kijowie, była przekonana, że awans Light Me Up do decydującej rozgrywki będzie jedynie formalnością:

Bardzo im kibicowałam. Myślałam, że ten utwór jest piosenką, która porwie Europę. Myślę, że ten utwór przypadł do gustu i będzie często grany w europejskich rozgłośniach radiowych. (…) Gromee poruszył moje ciało, moją nogę, tak moją duszę poruszył utwór Happy Prince. Zawsze słucham się serca, dlatego przyznałam im najwyższą ocenę. Wydawało mi się, że Gromee zajdzie tam wysoko. Pamiętajmy, że to jest konkurs polityczny. Nie wiem, dlaczego nie weszliśmy do finału. Bardzo przykro nam wszystkim było.

Może za rok nam pójdzie lepiej?

Rozmowy z Margaret, Gromee’em i Kasią Moś poniżej:

Gwiazdy promują festiwal w Opolu 2018: Margaret, Kasia Kowalska, Sarsa, Gromee, Marta Gałuszewska

Edyta Herbuś przypomniała wszystkim, że to ona jako jedyna Polka wygrała Eurowizję! [WIDEO]

Tak źle nie było od 13 lat! Fatalne wyniki oglądalności Eurowizji w Polsce


Czy zaskoczył cię brak awansu Gromee’ego i Lukasa Meijera do finału Eurowizji 2018?

×