Edyta Górniak rozpływa się nad Blanką i ocenia niskie noty Alicji Szemplińskiej. Wie, czym jedna z faworytek mogła zrazić do siebie fanów [WIDEO]

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak zasiadła w jury w czasie preselekcji do Eurowizji. Dla Blanki ma kilka dobrych rad przed konkursem w Liverpoolu. Jak oceniła niską pozycję Alicji Szemplińskiej? Mocne słowa!

W niedzielę 26 lutego odbyły się polskie preselekcje do Eurowizji. O udział w prestiżowym konkursie muzycznym walczyło aż dziesięciu wykonawców. Rywalizacja trwała już od kilku dni, ponieważ każdy z uczestników wcześniej pokazał piosenkę, którą wykona przed publicznością.

Widzowie TVP z niecierpliwością czekali zatem na wykonania na żywo. Przed preselekcjami wydawało się, że faworytem do zwycięstwa jest Jann z utworem Gladiator. Duże nadzieje pokładano też w Alicji Szemplińskiej, która w 2020 roku miała reprezentować Polskę, jednak przez pandemię konkurs pierwszy raz w historii został odwołany.

W niedzielę zarówno widzowie, którzy mogli wysyłać SMS-y na swojego faworyta, jak i jury, w którym znalazła się między innymi Edyta Górniak najlepiej ocenili Blankę i jej piosenkę Solo, która szczególnie wpada w ucho.

Edyta Górniak o radach dla Blanki przed Eurowizją. Jak ocenia Alicję Szemplińską?

Edyta Górniak jest autorką największego sukcesu Polaków w konkursie piosenki Eurowizji. To jej niemal trzy dekady temu udało się zdobyć drugie miejsce z piosenką To nie ja. Nic więc dziwnego, że pojawiła się w jury preselekcji. Podczas rozmowy z reporterką Jastrząb Post przekazała kilka rad dla Blanki.

Myślę, że wszyscy będą zdumieni, że mamy taką reprezentację w tym roku, dlatego że Blanka jest trochę przeniesiona ze światowego rynku współczesnej muzyki. Ma dużo fanów, jest lekka, świeża, nieprzerysowana w niesmaczny sposób, kobieca, sensualna, fajna, smaczna. Myślę, że nawet to, co dzisiaj zrobiła, jakby to przenieść na większą scenę, jeśli się nie zestresuje, to będzie bardzo fajne. Czasami ludzie patrzą na wokal, że musi być potężny i Alicja np. ma piękny wokal. Ale widzę na przestrzeni lat, że czasy się zmieniły i te współczesne, nowoczesne utwory też są fajnie przyjmowane. Poza tym myślę, że wszystkim ludziom w Europie, którzy będą chcieli oglądać Eurowizję, przyda się troszeczkę lekkości, a utwór „Solo” to naprawdę wakacyjny hit

Jak oceniła 6. miejsce Alicji Szemplińskiej? Edyta przyznała, że niska nota jest być może efektem źle dobranej piosenki. Według niej sprawdziło się przewidywanie, że obecnie słuchacze oczekują nieco weselszych i bardziej pozytywnych rytmów.

Troszeczkę nisko. Jestem zdziwiona, że tak nisko, bo ona ma piękny głos. Może ten utwór był trochę za smutny. Dzisiejsze głosowanie pokazuje, że ludzie potrzebują czegoś bardziej optymistycznego, zabawowego. Takiego lekkiego oddechu. Tych dramatycznych utworów było już dosyć dużo. Natomiast fajne show, fajnie się oglądało.

Podzielacie zdanie Edyty?

Kim jest Blanka?

Blanka Stajkow to 23-letnia utalentowana i ambitna artystka, która od kilkunastu tygodni szturmem podbija listy przebojów nie tylko w naszym kraju. W jej żyłach płynie polsko-bułgarska krew. A pierwsze doświadczenia artystyczne zdobyła w USA. Występowała tam, śpiewając z gitarą na sesjach Open Mic w różnych restauracjach i pubach w Los Angeles i Nowym Jorku, m.in. w klubie The Bitter End, gdzie swoją karierę zaczynała Gaga.

Jej singiel Solo, z którym zgłosiła się do preselekcji na Eurowizję 2023, podbił już listy przebojów nie tylko w Polsce, ale też w Serbii, Bułgarii czy na Litwie.

Doszły mnie słuchy, że „Solo” jest pierwszym numerem z Polski od wielu lat granym w wielu krajach w Europie. Litwa, Serbia, Bułgaria. Widzę to po moich social mediach, że ludzie z zagranicy nagle mnie followują, piszą do mnie w innych językach. Po bułgarsku, po serbsku. Odpowiadam, tłumaczę dzielnie. Po prostu dziękuję, że są, słuchają mnie i wspierają – mówiła w wywiadzie dla Radia ZET.


Edyta Górniak - Eurowizja 2023. Preselekcje

Edyta Górniak - Eurowizja 2023. Preselekcje

Blanka wygrała preselekcje na Eurowizję 2023

Blanka wygrała preselekcje na Eurowizję 2023

Alicja Szemplińska - Eurowizja 2023. Preselekcje

Alicja Szemplińska - Eurowizja 2023. Preselekcje

Komentarze

 • Jan 22 pisze:

  Że zdjęcia wynika że rzeczywiście ma 4000 lat

  • halo pisze:

   okropna, jak wielki chlop, glos niski meski, piosenka absolutnie nie na eurowizje.

 • Gość Zeflik pisze:

  A czego oczekujecie od nadętej niewykształconej diewczyny która i tak ma nierówno pod sufitem?

  • Gość pisze:

   Nie przesadzaj z tym wyksztalceniem. Mowie Ci to jako doktor. Zycie i kontakty o wiele bardziej cie wyksztalca niz niejedna szkola. Tu nawet taki paradoks – wyksztalcenie potrafi calkowicie odrealnic spojrzenie na rzeczywistosc. A najgorszy w tym wszystkim jest oczywiscie brak doceniania innych.

 • graaaa pisze:

  Niedouczona diwa🤭porażającą ignorancja.

  • Gość1 pisze:

   Napisz to też Kwiatkowskiemu,Chylińskiej,Kozidrak i wielu innym.Też szkół średnich nie skończyli.Bo kariera czekała.A Edyta głos ma nadal mocny,piękny i zaśpiewała dziesiątki utworów.

 • Gośćniestety pisze:

  Chłopak i piosenka może świetny ale po co wyginał się jak trzcina na wietrze? Wyłączyłem bo nie byłem w stanie go oglądać…sam śpiew w porzo.

 • Gościu 02 pisze:

  Edzi coś się jakby z twarzą stało. Musi Zara wybuchnie.

 • Gość pisze:

  Kto pogoni te badziwia wreście jak Rodowicz Górniak Steczkowska itd to już jest tak nie smaczne co nam serwuje TVP za nasz szmal

 • Gość pisze:

  Co za Idiotka! Lansuje badziewi, a świetnego chłopaka olewa.
  Ciekawe też kto, gdzie i kiedy zdecydował, że Blanka ma wygrać, bo na pewno nie jury i na pewno nie głosy internautów, bo jury ogłosiło wyniki o 19, a ktoś w tvpis obnażył machloję i podał wyniki 4 godziny przed werdyktem, o. 15:33.

  • Gość pisze:

   🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮 Precz trolom

  • Gość pisze:

   Ciekawy chłopak fałszował!!! Klip jest dużo bardziej dobry. A Blanka śpiewała jako jedna z nielicznych czysto. Mi się podoba piosenka.

 • ReniaBe pisze:

  Co roku patetyzm, ciężkie teksty i choreografia. Tym razem lekko i byle jak- będzie niespodzianka.
  A marzycieli o sukcesie niech wiatr nadętych marzeń niesie. 🤣

  • Gośćlubczyk pisze:

   Najlepsza piosenka- Be good !! Dudka
   Fajna melodia , świetny text i sympatyczny wykonawca .
   Komplet idealny na Eurowizję !

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×