Szukaj

Edyta Górniak o nowym singlu „Lime” i piciu alkoholu. Od tej strony jej nie znaliśmy [WIDEO]

Edyta Górniak o piosence Lime

Edyta Górniak o piosence Lime

Edyta Górniak wydała nowy singiel. Piosenka Lime zapowiada jej nową płytę. Naszej reporterce opowiedziała o kulisach powstawania utworu i zdradziła… czy zdarza się jej pić tequilę, o której śpiewa.

Edyta Górniak w marcu zaskoczyła fanów wiadomością o rozpoczęciu pracy nad nową płytą. Gwiazda część materiału nagrała w Stanach Zjednoczonych, z których wróciła do Polski ze względu na pandemię koronawirusa. Sytuacja panująca na świecie zmusiła diwę do przeniesienia pracy nad krążkiem do studia w Warszawie.

Edyta Górniak o piosence Lime. Jak powstawała i kto ją zainspirował?

Zanim gwiazda odda fanom cały materiał, zdradziła nam co nieco na temat swojego singla otwierającego zapowiadany album. W piątek swoją premierę miał utwór Lime. Wakacyjne brzmienie i łatwy do zapamiętania refren sprawiają, że piosenka ma szansę stać się przebojem wakacji.

O nowym singlu Edyta opowiedziała naszej reporterce. Zdradziła, kto był jej inspiracją przy tworzeniu utworu.

Troszeczkę inspirowałam się Santaną. Chciałam od dawna stworzyć taki utwór. W Polsce nie udało mi się spotkać takich artystów, którzy by mocno czuli ten gatunek i pozwoliliby mi na taką zabawę formą, stylistyką. Często artyści, którzy piszą bądź pisali dla mnie, szukają takich utworów, które są wyzwaniem. To są bardzo często piękne utwory, ale ja chciałam pobawić się formą i muzyką, poesperymentować i okazało się, że to jest łatwiejsze w Stanach Zjednoczonych. Pracowaliśmy kilka tygodni i to był dla mnie piękny, kreatywny czas.

Dlaczego akurat ta piosenka trafiła na singiel?

Powstało kilka utworów, ale na tę porę roku wybrałam ten w gatunku reggae. Zastanawiałam się jaki utów, bo może inny, ale teraz myślę, że jest taki moment, że wszyscy potrzebują podnieść się z tego zatrzymania. Potrzebują radości, światła, bycia. Mam nadzieję, że będą się dobrze czuli.

Czy Edyta Górniak pije alkohol?

W utworze pojawia się nawiązanie do meksykańskiego trunku – tequili. Okazuje się, że gwiazda nie jest fanką tego napoju. O wiele chętniej sięga po wino, choć i tak rzadko. Od tej strony jej jeszcze nie znaliśmy.

Sama nie przepadam za tequilą. Zdarza mi się napić się wina czy prosecco, jak są wyjątkowe okazje. Przyznam szczerze, że kiedyś zdarzało mi się codziennie smakować wina do posiłków. A potem ten czas zatrzymania na świecie dał mi czas na to, aby uporządkować swoje życie, emocje.

Cała rozmowa poniżej.

 


Edyta Górniak – Lime. Okładka singlaEdyta Górniak w Jaka to melodia?

Edyta Górniak w Jaka to melodia?

Edyta Górniak - Jaka to melodia?

Edyta Górniak - Jaka to melodia?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×