Dominika Gwit zachęca do samoakceptacji. Sama ma za sobą ciężką walkę z kompleksami. „Leczę się od 7 lat”

Dominika Gwit o samoakceptacji

Dominika Gwit o samoakceptacji

Dominika Gwit kilka lat temu przeszła spektakularną metamorfozę. Gwiazda sporo schudła, jednak dopadł ją efekt jojo. Czy miała problemy z zaakceptowaniem swojego ciała?

Dominika Gwit to aktorka doskonale znana widzom z kultowych seriali stacji TVN. Jej popularność szybko przeniosła się na łamy internetu, a fani bardzo skrupulatnie śledzą to, co dzieje się nie tylko w jej życiu zawodowym, ale także prywatnym. Gwiazda zgromadziła wokół siebie wierne grono obserwatorów, które podziwia ją za optymistyczne podejście do życia i ogromny dystans do siebie. Aktorka od kilku lat wiedzie szczęśliwe życie u boku swojego ukochanego męża – Wojciecha Dunaszewskiego.

Małżonkowie niedawno obchodzili kolejną już rocznicę ślubu, a po licznych publikacjach, jakie pojawiają się w social mediach widać, że dobrali się wręcz idealnie.

Dominika Gwit o samoakceptacji i kompleksach

Dominka kilka lat temu przeszła jedną z najbardziej spektakularnych metamorfoz w show-biznesie. Gwiazda zrzuciła sporo kilogramów i mogła się pochwalić smukłą talią oraz zupełnie nową figurą. Fani podziwiali efekty jej diety. Gwiazda zachwycała na czerwonym dywanie. Po pewnym czasie dopadł ją jednak efekt jojo i wróciła do dawnej wagi.

Gwit nie ma jednak zamiaru się tym przejmować, ponieważ wie, że najważniejsze jest zdrowie i jej dobre samopoczucie. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedziała samoakceptacji i swoim podejściu do kompleksów. Czy miała z tym problem?

Jestem jaka jestem. Nie jestem na żadnej diecie od 7 lat. Leczę się od 7 lat. Każdy coś ma. Każdy z nas ma problem z samoakceptacją, bo to jest bardzo trudna sprawa do osiągnięcia. Nie mówię tu, że trzeba być zarozumiałym i mieć wysoko głowę podniesioną, tylko trzeba kochać siebie, akceptować, rozumieć, wiedzieć co jest dla nas dobre. To jest ciężka praca. Ja włożyłam bardzo dużą pracę w to, aby kochać siebie, bo każdy z nas ma jakieś ograniczenia, wady, kompleksy. To jest wpisane w naszą ludzką naturę.

Dominika swoją postawą inspiruje innych. Uważa, że pierwszym krokiem do samoakceptacji jest zmiana nastawienia względem siebie:

Trzeba się nauczyć, żeby w końcu spojrzeć w lustro i powiedzieć jest ok. Kochasz siebie. Kochaj te swoje ograniczenia bo wtedy można z nimi walczyć. W momencie kiedy nasze kompleksy zaczynają nas definiować, to się topimy. Idziemy w dół. A to nie o to chodzi. Kompleksy ma każdy.

Czy Dominika miała w swoim życiu moment, w którym nie umiała poradzić sobie ze swoimi kompleksami?

Ja na szczęście nie miałam żadnych myśli samobójczych. Ale jak miałam tę przygodę z całkiem dużym wahaniem wagi, bardzo niezdrowym, niedobrym to to, co się wtedy ze mną działo, to nie było fajne. Ale to było bardzo dawno temu i myślę, że nie ma o czym rozmawiać, bo to było 7 lat temu. Od tej pory jestem zupełnie innym człowiekiem, inną kobietą. Mam inne wartości w życiu i nie ważne jest to, jak wyglądam. Ważne jest to, jak się czujesz, kim jesteś. Walcz o swoje zdrowie, ale walka o zdrowie nie ma polegać na tym, że cały czas myślisz jak wyglądasz.

Gwit nie przejmuje się krytyką osób, które żartują z jej nadwagi. Uważa, że najważniejsze, że stan zdrowia ma pod kontrolą:

Badaj się, chodź do lekarzy, pamiętaj, co jest dla ciebie dobre. A ludzie z zewnątrz jak oceniają, to niech oceniają i sobie gadają. Co mnie to interesuje.

Całą inspirującą rozmowę z Dominiką publikujemy poniżej.


Metamorfoza Dominiki Gwit

Metamorfoza Dominiki Gwit

Dominika Gwit schudła. Po diecie przytrafił się jej efekt jo-jo

Dominika Gwit schudła. Po diecie przytrafił się jej efekt jo-jo

Dominika Gwit opowiedziała o obsesji odchudzania

Dominika Gwit opowiedziała o obsesji odchudzania

Komentarze

 • Gość pisze:

  Wygląda nieestetycznie niestety ma straszną nadwage cos powinna z tym zrobic nie wystarczy usprawiedliwiac się samoakceptacją

 • Grazyna Urbaniak pisze:

  Szkoda dziewczyny,nadwaga jest chorobą, jest dyskomfort ,jezeli faktycznie nic nie można z tym zrobić to TRUDNO. Szczupła wyglądała rewelacyjnie ale jo-jo przywróciło jej a jeszcze więcej dodało kilogramów. Taka natura, kod genetyczny i nic już z tym nie zrobisz.

 • Ania pisze:

  To jakaś masakra…. Młoda stara:(

 • Gość pisze:

  Wyglądała super jak schudła ,a teraz to już obłęd ,nie wierze w to dobre samopoczucie będąc gruba.Ja jak chudnę to się czuje lepiej,bo łatwiej się poruszać

 • Gość pisze:

  Ale pulpet

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×