Dominik Dudek zapowiada udział w Eurowizji! Tomson i Baron oceniają jego szanse. Czy zwycięzca „The Voice” powinien reprezentować Polskę? [WIDEO]

Tomson i Baron o Dominiku Dudku

Tomson i Baron o Dominiku Dudku

Dominik Dudek wygrał The Voice of Poland. Tomson i Baron komentują triumf swojego podopiecznego i oceniają jego szanse na Eurowizji. Sam zainteresowany wyznał Jastrząb Post, że planuje zgłosić swoją kompozycję do najbliższych krajowych eliminacji.

Dominik Dudek okazał się posiadaczem najlepszego głosu w Polsce w 13. edycji The Voice of Poland. W finale pokonał Łukasza Drapałę. Niewiele brakowało, a widzowie TVP nigdy by o nim nie usłyszeli. Wokalista zdradził Jastrząb Post, że do udziału w show namówiła go dziewczyna. Wszystko miało miejsce, gdy znalazł się na życiowym zakręcie.

Wschodząca gwiazda estrady rozważała porzucenie muzyki na dobre. Pod wpływem impulsu i wsparcia ukochanej Dominik postawił wszystko na jedną kartę. Czas pokazał, że podjął decyzję najlepszą z możliwych, bo przełomową dla jego dalszej kariery:

Do programu namówiła mnie moja dziewczyna, bo ja nie byłem na to chętny. Chciałem w ogóle zrezygnować z muzyki, bo już byłem taki zmęczony bieganiem za tym, ale moja dziewczyna powiedziała, żebym spróbował ostatni raz, pójdź do „Voice’a”, jak nie wyjdzie, to ok, ale idź. Poszedłem i wygrałem. Coś niesamowitego. Zawdzięczam jej ten sukces w 100% – mówił nam po finale.

Jak wyniki finału The Voice skomentowali mentorzy Dominika, czyli Tomson i Baron, do których grupy trafił? Reprezentacja zespołu Afromental nie ukrywa swojej dumy z sukcesu podopiecznego, którego przygotowywali do poszczególnych występów.

Tomson i Baron o Dominiku Dudku i jego wygranej w The Voice of Poland

Baron wskazał najsilniejsze strony Dominika. Co zapewniło mu uznanie publiczności, której SMS-y decydowały o wyniku w finałowym odcinku?

Wielka duma, wielkie szczęście, cieszymy się razem z Dominikiem. To jest jego wyśpiewane zwycięstwo, które absolutnie mu się należało. Oprócz świetnych artystów, którzy byli w tym finałowym kwartecie to Dominik bije profesjonalizmem, twórczością, pogodą ducha, spokojem na scenie. Ludzie to docenili. Bardzo dziękujemy.

Tomson wtórował swojej drugiej programowej połówce:

Ja bym nawiązał do tego spokoju. Nieagresywne dotarcie do słuchacza. Umiejętność skupienia na sobie atencji słuchacza stojąc, śpiewając. To nie zdarza się często. To jest perełka.

Dominik Dudek na Eurowizji 2023?

Dominik w wywiadzie dla Jastrząb Post zdradził, że chętnie wystąpiłby na Eurowizji w Liverpoolu, która już za pół roku. Co więcej, zapewnił nas, że zgłosi swoją kompozycję do najbliższych preselekcji:

Ja już mam takie piosenki, które może by się nadały. Jasne, że bym chciał. Myślę, że to jest idealne miejsce żeby zrobić karierę poza granicami Polski. A ja zawsze o tym marzyłem. Moim największym marzeniem zawsze było zagranie na Wembley. Więc dzisiaj The Voice, jutro Eurowizja, a po jutrze może Wembley. Wysyłamy zgłoszenie.

Baron uważa, że twórczość Dudka jak najbardziej wpisuje się w specyfikę europejskiego konkursu muzycznego:

Nie wiem, czy to jest w zakresie zainteresowań Dominika. Obiektywnie on ma bardzo popowy wokal, jego kompozycje też są popowe, więc myślę, że jak najbardziej.

Tomson dodał kilka słów od siebie:

Myślę, że na konkursie Eurowizji bardziej chodzi o same kompozycje. Tam rządzi przede wszystkim kompozycja. Co roku gusta się zmieniają i co roku coś innego jest wybierane.

Chcielibyście zobaczyć Dominika na Eurowizji? Przypomnijmy, że ostatnim reprezentantem Polski był jeden z poprzednich zwycięzców show TVPKrystian Ochman, który z piosenką River zajął 12. miejsce w finale.


Dominik Dudek wygrał 13. edycję The Voice of Poland

Dominik Dudek wygrał 13. edycję The Voice of Poland

Dominik Dudek wygrał 13. edycję The Voice of Poland

Dominik Dudek wygrał 13. edycję The Voice of Poland

Dominik Dudek wygrał 13. edycję The Voice of Poland

Dominik Dudek wygrał 13. edycję The Voice of Poland

Komentarze

 • Gość pisze:

  Ogólnie to….teee. interesowania to…interesowania to…zainteresowania to będzie dyskoteki, chłopaki i ogólnie takie, takie, a w miarę to…
  nauka mnie najbardziej kręci i
  w ogóle mam nadzieję na przyszłość,
  przerabiając was na hajs za suplementy.
  Sławna Oksana z dyskoteki takie takie,
  a nie ta od suplementów ma na imię Sandra,
  a takie takie identyczne.

 • Gość pisze:

  Nie przebadane grzyby… Znając regulacje dotyczące suplementów w PL równie dobrze może być tam wyciąg z grzybów z języka Pani Sandry…Tuluum, Miami… Ale kasa musi się zgadzać, żeby na wycieczki było…

 • Gość pisze:

  „Gwiazda”, „modelka” ostatniej afery z pozwami
  znowu bezczelnie oszukuje ludzi na suplementach.
  Po analizie farmaceutycznej Danilko wprowadziła jakby nigdy nic nowy- z grzybami.
  Kolejny nie przebadany
  Dalej przekręca ludzi na pieniądze.

 • Gość pisze:

  Sandra zapowiedziała dziś nowe suplementy… Myśli, że ludzie zapomnieli słynną analizę farmaceutyczną u Pani Daniłko? Dobra mina do złej gry?
  A może „Sandra same kłamstwa całą dobę”?

 • Gość pisze:

  Ciekawe czy nagra płytę. O karierach innych zwycięzców coś ostatnio cicho.
  O Alicji Szemplinskiej nic nie słychać, a tak się hucznie zapowiadała…Kawał dobrego głosu ma dziewczyna,

 • Gość pisze:

  Lilnasti
  2 dni temu
  zgłoś
  Nic nie przebije wywodów Sandry na Instagramie sprzed paru dni, że jej kupa jest lepsza niż nasza, bo ona je lepiej niż my, nie je mięsa i nazywa swoją kupę aniołkami. A potem płacz w Tha Voic jakbyś ona wygrała, a nie ten Dominik. Chłopak ma talent, a ona próbuje się pławić w jego chwale.

 • Gość pisze:

  Dudek w czepku urodzony.

 • mogę oddać głos na eurowizji🤔jak mi się spodoba oczywiście pisze:

  Sorki, ale nie jestem w temacie, o co chodzi z czapką młodzieńca? Ma jakiś kompleks? czy co?

  • Gość pisze:

   Widząc sukces Dudka, widać wyraźnie, że Thompson jest najbardziej dobraną drugą połówką Brona.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×