Skąd Doda wzięła pomysł na swój pseudonim? Historia jest prostsza niż mogłoby się wydawać

Doda o genezie swojego pseudonimu

Doda o genezie swojego pseudonimu

Doda o swoim pseudonimie

Doda od kilkunastu lat jest najbardziej charakterystyczną i rozpoznawalną gwiazdą w Polsce. Umocniła swoją pozycję nie tylko w świadomości fanów ale również przeciwników swojej działalności. Programy z jej udziałem biją rekordy popularności bez względu na to , jaki mają odzew.

Tylko u nas, artystka zdradza, jak długo myślała nad powstaniem swojego pseudonimu:

Wiedziałam od samego początku, że muszę mieć jakiś pseudonim artystyczny, który musi być krótki, nośny, który zapamięta małe dziecko i dorosły człowiek, który później będzie marką, która później będzie rozpoznawalna, więc nie może być skomplikowany.

Dodała również, że musiał totalnie odzwierciedlać jej osobowość oraz zależało jej na tym, żeby w pewien sposób kojarzył się z jej prawdziwym imieniem:

Wzięłam sobie książkę, która opowiadała o moim imieniu, przewertowałam wszystkie zdrobnienia Doroty i było tam właśnie Doda i stwierdziłam że jest to najlepszy pseudonim, jaki może być i od tamtej pory, czyli od 16 roku życia, wszyscy – oczywiście poza moimi rodzicami- tak się właśnie do mnie zwracali.

Pomimo swojego młodego wieku dokładnie przewidziała siłę swojej przyszłej marki:

Pilnowałam tego bardzo mocno również wśród dziennikarzy, ponieważ właśnie budowałam markę i to było dla mnie bardzo, bardzo istotne. A potem opatentowałam ten pseudonim i się nim posługuje do dziś. Taki biznesik, i do dziś go używam. Nie ma nikt do niego prawa, jest zastrzeżony.

Trzeba przyznać, że Doda głowę do interesów miała od małego dziecka.

Zobacz: Doda nie ma zamiaru zmienić swojego scenicznego wizerunku. Co na to Emil Haidar?

Doda opatentowała swój pseudonim

Doda opatentowała swój pseudonim

Doda i Emil Haidar na Domówce z 4fun.tv - wrzesień 2015

Doda – wrzesień 2015


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×