Doda bardzo emocjonalnie o uchodźcach: „Ja też się boję”

Doda o uchodźcach

Doda o uchodźcach

Temat syryjskich imigrantów wciąż emocjonuje Europę. Ludzie spekulują na temat tego, jak zakończy się proces przyjęcia uchodźców przez poszczególne kraje i jak ich obecność wpłynie na kulturę i tradycje danych społeczności. Jest to temat, który podzielił Europę, lecz żeby zauważyć ten problem nie musimy wybiegać nawet poza granice naszego kraju. Stwierdzenie można wywnioskować na podstawie samych wypowiedzi polskich osób publicznych. Swoje zdanie wypowiedzieli między innymi Sara Boruc, Robert Lewandowski, Pikej czy Martyna Wojciechowska.

Zobacz: Skrajne opinie gwiazd o uchodźcach.Kto jest za przyjęciem, a kto przeciw?

JastrzabPost.pl dowiedział się, jakie stanowisko w tej sprawie ma Doda:

Przede wszystkim zależy mi na tym, aby byli bezpieczni i dobrze czuli się moi rodacy. Polska miejsce, w którym mieszkam, Państwo z którego pochodzę jest dla mnie najważniejsze. Jeżeli rząd jest w stanie zagwarantować nam bezpieczeństwo, a nie sądzę, to uważam, że należy pomagać osobom, którzy tej pomocy potrzebują. Natomiast boję się o swoich rodziców, boję się też o siebie, ponieważ właśnie mieszkam w stolicy. Chciałabym, żeby ten strach był nieuzasadniony, a nie jest w związku z tym co się dzieje w innych państwach.

Wokalistka zwróciła również uwagę na sytuację w kraju, z którego Polacy muszą wyjeżdżać, aby zarobić na swoje utrzymanie, pomimo tego, że woleliby pozostać na miejscu oraz na tych, którzy żyją w skrajnej biedzie:

Najważniejsi są nasi rodacy i to im powinniśmy w pierwszej kolejności pomóc. Ludziom, którzy mieszkają poza granicami Polski, pragną wrócić i ludziom, którzy mieszkają w Polsce i wiodą katastroficzne życie w biedzie. Więc powinniśmy najpierw skupić się na ludziach, którzy są stąd, którzy są Polakami – pomóc im. A później, w następnej kolejności na reszcie, która oczywiście przychodzi w pokoju i z uszanowaniem do naszej tradycji, naszej kultury będzie wspierać nasz kraj – powiedziała nam gwiazda

Zgadzacie się z Dodą?

Zobacz: Doda weszła w dyskusję z 10-letnią fanką na Instagramie. Jak to się skończyło?

Doda o uchodźcach

Doda o uchodźcach

Doda odebrała wyróżnienie od prezydenta Ciechanowa - 24 września 2015

Doda odebrała wyróżnienie od prezydenta Ciechanowa – 24 września 2015


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×