Szukaj

Michał Szpak ocenił swój angielski. Na nowej płycie nie nagrał ani jednej piosenki po polsku! Dlaczego? [WIDEO]

Dlaczego Michał Szpak śpiewa tylko po angielsku?

Michał Szpak to zdecydowanie jedna z barwniejszych postaci w polskim show-biznesie. Jego najnowsza płyta Dreamer jest w opinii wielu najbardziej wyczekiwaną premierą tego roku. W przeciwieństwie do pierwszego platynowego krążka, wszystkie piosenki Michał zaśpiewał w języku angielskim. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradził dlaczego:

Te numery powstały pierwotnie w wersji angielskiej. I w momencie, kiedy była próba przetransponowania tego na język polski, to już nie miało takiego wyrazu, nie nosiło w sobie takiej magii. W przyszłości na pewno będę tworzył w języku polskim. Teraz jest to płyta anglojęzyczna, z której jestem naprawdę dumny, bo pokazuje inne oblicze Michała Szpaka. Oblicze, którego nikt wcześniej nie znał.

Jedną z artystek, która również często wykonuje swoje utwory w języku angielskim jest Margeret. Wielokrotnie zarzucano jej, że nie powinna śpiewać w innym języku niż polski. A jak jest w przypadku Michała? Czy on również spotyka się z podobną krytyką?

Spotykam się z taką krytyką. Uważam, że mój angielski nie jest perfekcyjny w wymowie. Ale to jest jakaś nauka, to jest jakiś progres. Ja cieszę się, że mogę śpiewać, po prostu.

Wolicie piosenki Szpaka w języku polskim czy angielskim?

To oficjalne! Michał Szpak ma piosenkę na Eurowizję 2019! Tylko nam zdradził szczegóły [WIDEO]

Michał Szpak zadedykował swoją płytę „Dreamer” zmarłej fance. Wzruszające słowa [WIDEO]

Grzegorz Hyży nie oszczędził Michała Szpaka w kolejnym odcinku „The Voice”. Jak on kocha mu dogryzać [WIDEO]


Najlepsza piosenka Michała Szpaka to…

×