Były wielkie plany, a oto, co zostało ze słynnej cukierni Marty Grycan. Mamy zdjęcia. To koniec słodkiego imperium

Marta Grycan zamknęła cukiernię

Marta Grycan zamknęła cukiernię

Marta Grycan u szczytu swojej sławy postanowiła, że założy cukiernię. Co zostało z lokalu, który miał być ulubionym miejscem spotkań Warszawian?

Marta Grycan i jej córki na dobre zaczęły pojawiać się w show-biznesie już w 2011 roku. W międzyczasie okrzyknięto je polskimi Kardashiankami, a wnuczki właściciela firmy Grycan zaczęły robić karierę. Sześć lat temu jednak kobiety zniknęły z mediów, przestały bywać na salonach.

Przedsiębiorcza celebrytka postanowiła w pewnym momencie skorzystać ze swoich pięciu minut popularności i otworzyć cukiernię na warszawskim Śródmieściu, która zyskała sporą popularność. Co dzisiaj zostało z lokalu?

Marta Grycan zamknęła cukiernię. Zdjęcia ze środka

Marta Grycan jest żoną Adama Grycana, syna Zbigniewa, założyciela takich firm jak Zielona Budka czy Grycan. Mają trzy córki: Weronikę, Wiktorię i Gabrielę. To one na czele z płomiennowłosą mamą szturmem wdarły się do świata celebrytów.

O nestorze rodu zrobiło się ostatnio głośno, kiedy milioner udzielił wywiadu portalowi money.pl. Twórca popularnych lodów i dziadek Grycanek oznajmił, że pomimo swoich 79 lat wciąż musi pracować, gdyż jego emerytura jest zbyt niska.

Nie, no cóż, ja bym robił. Mam za małą emeryturę, panie redaktorze. W związku z tym muszę pracować – powiedział w  wywiadzie.

Pan Zbigniew zdradził, że jego emerytura wynosi około trzech tysięcy złotych. Wydawałoby się, że nie są to małe pieniądze, ale przedsiębiorca tłumaczył:

Ale panie redaktorze, jakbym policzył, ile ja składek zapłaciłem. Zawsze płaciłem najwyższe składki. Bo jako prezes firmy, oczywiście biorąc pod uwagę lata już 90. Wcześniej jako rzemieślnik – to się płaciło tyle, co żądali, ale z tego emerytura wychodziła taka.

Przy okazji wspomnianego wywiadu, który odbił się szerokim echem, pojawiły się pytania o synową Grycana i jej córki. Swego czasu, kiedy zniknęły z mediów, padło podejrzenie, że stoi za tym mąż Marty.

Adam stwierdził , że lans żony i córek przeszkadza mu w interesach. Uznał, że potencjalni wspólnicy nie patrzą na niego poważnie. Jego zdaniem trzeba było to więc ukrócić – zdradził wówczas Faktowi przyjaciel rodziny.

Do tego trzeba przypomnieć nieudane inwestycje Grycanki. W 2011 roku Marta postanowiła, że otworzy firmę cukierniczą, która dzięki znanemu nazwisku miała okazać się strzałem w dziesiątkę. Niestety, niewielka liczba produktów i niewłaściwy sposób zarządzania firmą spowodowały zamknięcie biznesu.

Potem planowała otworzyć restaurację w Teatrze Wielkim w Warszawie. Wnętrze lokalu miało być urządzone w klasycznym francuskim stylu, z kryształowymi żyrandolami i rustykalnymi dodatkami. Miał być wielka feta i rozmach, a skończyło się na tym, że umowa została rozwiązana.

Kolejnym krokiem Marty było ruszenie z malutkim bistro na ul. Nowolipki, z wejściem od Jana Pawła II. Zapowiadało się bardzo dobrze. Miejsce reklamowano jako perełkę na słodkiej mapie Warszawy. Wychwalano autorskie przepisy Grycan i zaprojektowane przez nią wnętrza.

Niestety i ten interes się nie udał. Po zamknięciu lokalu polskie Kardashianki zniknęły całkowicie z polskiego show-biznesu. Co zostało z cukierni? Bardzo smutny widok. Logotypy Marty zniknęły z witryn. Miejsce opustoszało, jest kilka zakurzonych mebli, a wiatr rozwiewa pajęczyny. Można je wynająć. Zajrzyjcie do naszej galerii.


Cukiernia Marty Grycan zamknięta (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Cukiernia Marty Grycan zamknięta (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Cukiernia Marty Grycan zamknięta (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Cukiernia Marty Grycan zamknięta (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Cukiernia Marty Grycan zamknięta (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Cukiernia Marty Grycan zamknięta (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Komentarze

 • Gość pisze:

  Nie wszyscy mają głowe do interesów, a Grycanki dobrze ze zniknęły z przestrzeni publicznej

 • Gość pisze:

  Beznadzieja ludzka podszyta głupotą i chorymi ambicjami to podstawa plajty, a cukiernia marna, ciasta średnie, ciastkabeznadziejne a lody do luftu, ceny nie najniższe, nie szkoda

 • Gość pisze:

  Przede wszystkim to pani Grycan. Zawsze dorabialiście im drugie twarze. Szkoda biznesu bo było super

 • nynasik pisze:

  pozniej jeszcze otworzyła sklep rybny

 • Gość pisze:

  Pyszne bezy były i super miła obsługa. Szkoda bo lepiej niż u Gessler

 • GINA pisze:

  Byłam ,mniej więcęj 6-7 lat temu ,z siostra ,ja nie jem słodycze ,to nie było tak zle ,jak na Warszawskie ceny w niedziele ,było tanio całkiem smacznie.Szkoda ze ambicje Pani ,poszły się ….

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×