Córka Jacka Kurskiego przyjęła chrzest. Mamy zdjęcia z uroczystości. Anna Klara Teodora wyglądała jak księżniczka

Córka Jacka Kurskiego

Córka Jacka Kurskiego

Córka Jacka Kurskiego, Anna Klara Teodora, przyjęła chrzest święty w Częstochowie. Mamy zdjęcia z uroczystości. Zobaczcie.

Jacek i Joanna Kurscy pod koniec marca zostali rodzicami. Powitali na świecie Annę Klarę Teodorę. Dziewczynka urodziła się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, o czym prezes TVP poinformował w jednym z wpisów na Twitterze. Podziękował też personelowi placówki:

Anna Klara Teodora jest już z nami na świecie (53 cm, 3,58 kg, 10 pkt, CSK MSWiA – z serca dziękujemy lekarzom i personelowi)
Dziękujemy Bogu. Jezusowi Miłosiernemu. Łagiewnikom. Nasza córka urodziła się w Święto Zwiastowania Pańskiego. W dzień świętości życia. Joanna i Jacek.

Jacek Kurski osobiście odebrał żonę i córkę ze szpitala. Był bardzo wzruszony. Tylko u nas zobaczycie wideo z tego momentu.

Córka Jacka Kurskiego przyjęła chrzest święty

Mała księżniczka – tak można powiedzieć o córce Joanny i Jacka Kurskich. Trzymiesięczna Ania przyjęła dziś chrzest święty w Częstochowie i otrzymała trzy imiona: Anna, Klara i Teodora. Imię Anna nosiła mama Jacka Kurskiego – sanitariuszka z Powstania Warszawskiego, działaczka Solidarności, sędzia i senator RP, Klara to jej siostra, a Teodora to ich mama. Wszystkie trzy mieszkały przed II wojną światową w uroczym dworze w Koszyłowcach koło Kamienia Podolskiego. Dziś to tereny Ukrainy, dworu już nie ma, ale została rodzinna mogiła na cmentarzu, którą odwiedza Kurski z rodziną.

Gdy moja mama trafiła do szpitala, Joanna była przy mnie. Miałem poczucie, że Bóg jedną ukochaną kobietę mi zabiera, a drugą daje. Tak zresztą widziała to moja mama w naszej ostatniej rozmowie. Dlatego jestem szczęśliwy, że sama Joanna zaproponowała, by nasza córka miała na imię Anna po mamie – mówił kilka miesięcy temu Jacek Kurski.

Kurscy wiedzą, że ostatnio panuje moda na to, by pomijać sakramenty święte, ale oni robią odwrotnie. Ślub kościelny też był dla nich bardzo ważny.

Anna Klara Teodora przyjęła sakrament chrztu w Domu Arcybiskupim w Częstochowie, udzielił go arcybiskup Wacław Depo – przyjaciel rodziny. Uroczystość była bardzo kameralna, zaproszono tylko dzieci Kurskich, rodziców chrzestnych i garstkę przyjaciół. Tuż po mszy i chrzcie, wszyscy udali się na Jasną Górę, gdzie przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej dokonali aktu zawierzenia Maryi swojej córki i całej rodziny.


Córka Jacka Kurskiego przyjęła chrzest

Córka Jacka Kurskiego przyjęła chrzest

Córka Jacka Kurskiego przyjęła chrzest

Córka Jacka Kurskiego przyjęła chrzest

Córka Jacka Kurskiego przyjęła chrzest

Córka Jacka Kurskiego przyjęła chrzest

Komentarze

 • Olka pisze:

  no śliczny mały rudzielec :)))

 • Olka pisze:

  śliczny mały rudzielec :))) uroda po ojcu :)))

 • Olka pisze:

  śliczny mały rudzielec :))) uroda po tatusiu :)))

 • Goga pisze:

  Jakim cudem można dać w Polsce 3 imiona dziecku ? Państwa Kurskich prawo zupełnie nie obowiązuje?

 • Władysława pisze:

  Jaki był powód unieważnienia małżeństwa Pana Kurskiego po tylu latach związku i spłodzeniu dzieci ? Bo to jest ważne dla innych, którzy chcieliby unieważnić małżeństwo zawarte przed Bogiem.

 • Gość. POLA pisze:

  To co sie dzieje wola o pomste do nieba Jak tak mozna postepowac Modla sie przed figura a diabla maja za skórą Nie rozumiem dlaczego kościół sie na to godzi Mamy obecnie kilka takich przykladow Czy wazne osoby i kasa sie az tak liczy A gdzie przestrzeganie przykazan zgodnie z wyznaniem wiary😔

 • XxX pisze:

  Dziecko z nieprawego loza jest przeklenstwem.A ta para to juz sie osmieszyla nie tylko na ziemi ale i w piekle.Demony tylko lapy zacieraja.Wstyd…przed Panem Bogiem ,bo ludziska to wszystko zaakceptuja,nawet szatana w swoim lozku.

 • Gość pisze:

  To dobre małżeństwo. Powodzenia!

 • Gość pisze:

  Wiek 48 lat to odpowiedni wiek do rodzenia dzieci,kolezanki małej beda wołały przyszła po ciebie babcia!

 • Gość pisze:

  Bardzo ładna dziewczynka,a uśmiech piękny.

 • Gość pisze:

  Córeczka rozkoszna ale rodzice wzór fałszu, zakłamania i obłudy oczywiście z błogosławieństwem kościoła. Upadek moralny i dno przynajmniej nie afiszowaliby się i nie upodlali pozostałych dzieci chyba razem jest ich 5.

 • Gość pisze:

  Hipokryzja tych ludzi łącznie z klerem nie zna granic

 • Cuda niewidy pisze:

  Oooo tak dla niego przyjmowanie sakramentów jest równie ważne jak ich zrywanie…to kwestia ceny!Obłuda i hipokryzja tego gatunku nie ma granic…aż mi was żal.ciekawe jak patrzy w lustro,a dzidziuś jak to dzidziuś Slodziutki

 • Verdi pisze:

  No cóż zazdrość zamyka oczy na piękno i dobro, a takie jest to Dziecko. 🙂

 • Gośćelzbieta pisze:

  Rozwód koscielny a zaraz potem znów ślub kościelny-troje dzieci nie liczy się-teraz księżniczka a tamte dzieci?hipokryzja i obluda-zwykły człowiek nie ma takich możliwości-aparatczykowi PIS owskiemu wszystko się należy- ot to Polska właśnie.

 • Gość pisze:

  Śliczna malutka 😄

 • Gość pisze:

  Pismo Święte i prawda zawarta w nim nie uległa zmianie i modzie. Pojęcie takie jak zerwanie Sakramentu Małżeństwa (po 26 latach pożycia)Nie istnieje. Hipokryzja w tym przypadku sięga zenitu.!!! Bardzo ostro,w takich zprzypadkach reagował ojciec Pio., Prawda jest tylko jedna i Pan Bóg ja zna. Jedno wielkie bagno. Świat wymaga oczyszczenia.

 • Gość pisze:

  Teodora? Przecież to chora osoba byla

 • Gùść pisze:

  Ale jak to przyjęła? Świadomie czy zostala ochrzczona

 • Mama pisze:

  Czyżby rudy rydz w tym wieku to babcia się zostaje a nie dzieci rodzi

 • Gość jkl pisze:

  Gratulacje. Córeczka śliczna,rozkoszna.

 • Gość pisze:

  Uroda po tatusiu…

 • Gość pisze:

  Ile ona jest starsza od niego? 10,20 lat?
  Okropnie

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×