Edyta Górniak opowiedziała, jak Céline Dion zabrała jej utwór: „Bardzo płakałam”. Dostrzegła też jeden pozytyw [WIDEO]

Céline Dion, Edyta Górniak

Céline Dion, Edyta Górniak

Edyta Górniak opowiedziała nam o tym, jak Céline Dion przejęła jej piosenkę. Chodzi o utwór I Surrender. W jakich okolicznościach do tego doszło?

Edyta Górniak to jedna z największych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej. Swoją wielką karierę zaczęła kilka dekad temu. Wokalistka dysponuje niepowtarzalnym głosem i ma na swoim koncie dziesiątki hitów. Podczas pobytu zagranicą współpracowała z międzynarodowymi i uznanymi producentami. W San Francisco nagrała utwór I Surrender. Piosenka nie spełniła jednak jej oczekiwań, jeśli chodzi o warstwę producencką. Przez długi czas negocjowała, by uległa zmianie, co ostatecznie zakończyło się odebraniem jej utworu.

Piosenka trafiła do Céline Dion i okazała się wielkim hitem. Odsłuchacie ją poniżej. Polska diwa do tej pory pamięta o tamtej sytuacji i przybliżyła ją reporterce Jastrząb Post.

Edyta Górniak o tym, jak Céline Dion zabrała jej piosenkę

Diwa wyznała, że jest dumna z tego, jak przyjął się singiel List z płyty E.K.G. (2007), nawiązujący do jej niewydanej piosenki I Surrender i błędnie określany jako cover utworu Dion.

To jest taka historia, że ja naprawdę napiszę książkę. Wszystkie wątki, elementy tej historii są niezwykłe, bo ona zatacza koło. Bardzo się cieszę, że ludzie tak pokochali ten utwór. Pamiętam, że jak nagraliśmy ten utwór do widowiska muzycznego Dekalog, to bardzo się ucieszyłam, bo to moje nowe pokolenie fanów nie znało tego utworu, odkryli ten utwór, myśleli, że to jest nowy. I to starsze pokolenie powiedziało, że to jest starszy utwór. To jest dla mnie piękne, że te utwory mają piękną merytoryczną wartość i się nie starzeją. Fajnie, że to nowe pokolenie zagląda do tych utworów tak jak do Pocahontas itd.

Polka bardzo płakała, gdy dowiedziała się o tym, że Kanadyjka zabrała jej utwór, jednak ostatecznie pogodziła się z tym i uznała to za wielkie uznanie swojej pracy twórczej.

Został mi zabrany dla niej. Nawet zaśpiewała prawie tak samo jak ja. Wtedy to był szok. Pamiętam, że bardzo płakałam. Pamiętam, że Chris, który odpowiadał z moją drugą światową płytę, on miał bardzo mocne rozmowy z kompozytorami, z producentami. Jak już przegraliśmy, to przyszłam do biura i powiedział mi – „Pomyśl sobie tak: Po tobie mogła to zaśpiewać tylko Céline. On mi to odwrócił, że ja już nie byłam taka zrozpaczona. Troszeczkę mnie to ukoiło, że faktycznie był to wielki komplement, że dali to Céline”.

Całość rozmowy w materiale wideo.


Celine Dion przemówiła do fanów

Celine Dion przemówiła do fanów

Edyta Górniak. Telekamery 2022

Edyta Górniak. Telekamery 2022

Celine Dion bez makijażu

Celine Dion bez makijażu

Komentarze

 • Gość pisze:

  Pani Edyto im pani jest starsza tym zachowuje się pani bardziej infantylnie . Proszę regularnie brać leki przypisane przez specjalistę

  • Gość pisze:

   Jest coraz gorzej. Zdrowie psychiczne siada Edzi na maksa. Celina zagarnęła piosenkę, Eli załatwiła karierę a także Sarze zapewniła sukces w amerykańskim talencie. Czy ktoś jej pomoże?

  • Gość pisze:

   Ta idiotka za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę.Weź się kobieto do roboty!

  • Sławek pisze:

   Ty dziwolągu bierz lekizuczęszczaj do księdza na prywatne spotkania i lecz się u psychiatry.A i idź do szpitala na operację usunięcia mózgu bo masz sam olejni może wstawią nowy co będzie myślał?!?Jestem fanem Edyty i ona pięknie wygląda i śpiewa całe życie i o nim.

  • Gość pisze:

   Zdecydowanie popieram

  • Emi pisze:

   Posłuchajcie wywiadu potem się wypowiadajcie… ale może lepiej nie bo nie macie nic mądrego do powiedzenia jak widać.
   Edyta opowiada jak to się stało, że dostał się w w „ręce” Celine.
   Tak działa branża muzyczna… Utwory migrują miedzy wykonawcami…

 • Gość pisze:

  Szkoda mi.Pani za kogo się Pani uważa Pani Gorniak

  • Gość3 pisze:

   A ty za kogo się uważasz, żeby oceniać. Edyta jest super piosenkarką

  • Sławek pisze:

   Ty dziwolągu bierz leki uczęszczaj do księdza na prywatne spotkania i lecz się u psychiatry.A i idź do szpitala na operację usunięcia mózgu bo masz sam olej i może wstawią nowy co będzie myślał?!?Jestem fanem Edyty i ona pięknie wygląda i śpiewa całe życie i o nim.Takich jak ona brak.

  • Tomasz pisze:

   Exta wokalistka a coś takiego nie ma nic byle kto czyli ty charyjesz za grosze

  • Sergiusz pisze:

   To Edyta Górniak idź poucz dekiel

  • Krytyk pisze:

   Jest piosenkarką o wybitnym talencie, nie wiem która w Polsce może z nią konkurować. To jest cała prawda….

 • Gość pisze:

  Pani Górniak troche rozumu Daleko Pani do Celine

  • Alan pisze:

   To ta Celine była nudna,zero rozrywki w jej tzw.piosenkach

  • Fan pisze:

   Nie daleko Edyta jest wysoko nad nią.Ona sama ta Celinka robiła wszystko dla kasy za kasę!Tak się bała Edyty Górniak

  • Kobieta pisze:

   Teraz Górniak to wyje i jęczy a nie śpiewa ,kiedyś z przyjemnością słuchałam piosenek w jej wykonaniu jak również na nią patrzyłam .Od dłuższego już czasu nie mogę na tą egzaltowaną Edytkę ani patrzeć ani słuchać, woda sodowa uderzyła do głowy z całą mocą i myślę że powinna zacząć nad sobą pracować być może z pomocą specjalisty.

 • GośćNn pisze:

  Tej kobiecie już dosadnie odbija Celine nikomu nie kradnie piosenek to producenci decydują kto ją zaśpiewa tą dziewczynę nie ma honoru to obraza fanów Celine. Edyta jesteś koszmarna

 • Gość pisze:

  Serio? Edyta powinna zejść na ziemię

 • Gość pisze:

  Ma kobieta tyle fantazji, że może książki sf powinna zacząć pisać.

 • Gość pisze:

  Co ona bredzi o tym kawałku Surrender?
  Sama kilka lat temu opowiadala, że na próbach śpiewa ten kawałek, i mimo że poważna wytwórnia, że sztab profesjonalistów, która zna się na swojej robocie i teraz pracuje na jej międzynarodowy sukces, to nie zgodziła się na skorzystanie z żadnych sugestie i rad, nie zgodziła się na żadne zmiany wykonania, bo musi po swojemu bo nie będzie czuła wibracji w sobie, czy coś tam. Producent nie mógł się z nią dogadać, więc w końcu jej ten kawałek zabrali i dali Celine, która, jak teraz twierdzi Górniak, wykonała go PRAWIE tak samo.
  …. ale to PRAWIE robi różnicę.

  Było trzeba słuchać fachowców a nie gwiazdorzyc, ryk tu nic nie pomoże.

 • Gość pisze:

  Jaki wielki hit ?
  Nigdy tego nie slyszalam

  • michoo pisze:

   Pewnie gwiazdorzyła i dochowała tak długo aż się producenci zdenerwowali. Trzeba było ją samemu skomponować i nagrać, nikt by wtedy „nie zabierał” utworu. Generalnie odklejenie postępuje dalej…

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×