Aktorzy serialu „BrzydUla” o szczepionkach na koronawirusa. Socha, Kamińska i Bobek nie ukrywają swoich poglądów

Gwiazdy BrzydUli a szczepienia

Gwiazdy BrzydUli a szczepienia

Aktorzy serialu BrzydUla skomentowali swój stosunek do szczepionek na koronawirusa. Co na ten temat sądzą Małgorzata Socha, Filip Bobek i Julia Kamińska?

Pandemia koronawirusa od niemal dwóch lat sieje ogromne spustoszenie w społeczeństwie. Poprzedni rok był pełen obostrzeń i restrykcji związanych z chorobą. Obawiano się stale rosnącej liczby zachorowań i rozprzestrzeniającego się w niekontrolowany sposób wirusa. Cały świat z zapartym tchem wyczekiwał na pojawienie się szczepionki, która miała powstrzymać COVID-19.

Wakcyna w Polsce pojawiła się pod koniec zeszłego roku. Społeczeństwo zostało wówczas podzielone na grupy. Ci, którzy byli najbardziej narażeni na przykre skutki choroby, jako pierwsi mogli zapisać się w kolejce do zastrzyku. Chociaż preparatu wyczekiwano przez długie tygodnie, to gdy już się pojawił i stał się ogólnodostępny, to mocno podzielił Polaków. Okazało się, że przyjęcie zastrzyku ma tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Aktorzy serialu BrzydUla o szczepionkach na COVID-19

Większość obostrzeń związanych z koronawirusem została złagodzona ze względu na pojawienie się szczepień i mniejszą liczbę chorych. Jest jednak spora liczba osób, która jak na razie nie zdecydowała się przyjąć nawet pierwszej dawki zastrzyku.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post aktorzy znani z serialu BrzydUla przedstawili swoje stanowisko dotyczące wakcyny:

To jest strasznie mocny temat. Nie bez powodu pojawiły się te szczepionki. Wiadomo, że są pewne wymogi i wiele osób bez szczepień nie może pracować. Nie moglibyśmy się wszyscy spotkać dzisiaj na planie, więc za jakiś czas prawdopodobnie dojdzie do takiej sytuacji, że ten, kto nie jest zaszczepiony nie będzie mógł wejść do teatru, albo choćby nawet być. Jak będę miał iść na trzecią dawkę, to oczywiście pójdę – powiedział Filip Bobek.

Małgorzata Socha:

To jest szalenie indywidualna sprawa. Ja sama jestem za szczepionkami, wzięłam udział w kampanii. Uważam, że warto się szczepić. Ale nikogo do niczego nie można zmusić. Chciałabym, abyśmy wszyscy mogli czuć się komfortowo, bo przede wszystkim chodzi też o nasze zdrowie. Mówimy tutaj już o kolejnej fali. Mam nadzieję, że w ogóle jej nie będzie, ale jeśli w ogóle miałaby się wydarzyć, to nie będzie tak tragiczna w skutkach. A wtedy każdy z nas powinien wyciągnąć wnioski.

Julia Kamińska:

Ja jestem zaszczepiona i wszystkich namawiam do tego, żeby się zaszczepić. Będzie można wtedy pójść do teatru Krystyny Jandy.

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?


Filip Bobek - Gwiazdy promują serial BrzydUla

Filip Bobek - Gwiazdy promują serial BrzydUla

Filip Bobek - Gwiazdy promują serial BrzydUla

Filip Bobek - Gwiazdy promują serial BrzydUla

Małgorzata Socha - Gwiazdy promują serial BrzydUla

Małgorzata Socha - Gwiazdy promują serial BrzydUla

Komentarze

  • Zobaczymy za kilka lat pisze:

    Kto miał rację w tyn całym szaleństwie.

  • Anna pisze:

    Zgadzam się z wypowiedziami aktorów. Zmuszać nikogo nie można, jednak odwoływać się do zdrowego rozsądku już tak. Jestem osobą mocno dojrzałą, leczę się na wiele chorób przewlekłych, autoimmunologicznych również. Szczepienia były i są dla mnie priorytetem w zapobieganiu zarażeniu Covid. Mając szansę choćby kilkuprocentową, dzięki temu, korzystam po prostu. Zachęcam więc niezdecydowanych, polecam.

  • Gość pisze:

    Jedynie Julia Kamińska , krótko , jasno i na temat , pozostali państwo , a w szczególności Filip Bobek , duzo gada tak zeby nic nie powiedziec .

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×