Szukaj

Gwiazdy wzięły udział w akcji „Bieg Czas na wzrok”. Co działo się za kulisami? Zajrzeliśmy tam z kamerą [WIDEO]

Bieg Czas na Wzrok

Gwiazdy wsparły akcję charytatywną Bieg Czas na Wzrok, niezwykłą inicjatywę zorganizowaną przez grupę Essilor. Zobacz relację wideo z wydarzenia. Jak swój udział skomentowały Małgorzata Rozenek, Kasia Cichopek i inni?

Charytatywny Bieg Czas na Wzrok już za nami. Druga edycja wydarzenia przyciągnęło wielu Warszawiaków, którzy swoją obecnością przyczyniali się do pomocy dzieciom. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w rok temu i już wtedy odniosła ogromny sukces. Idea tego wydarzenia jest prosta – za każdą osobę biorącą udział w wydarzeniu, grupa Essilor przekazuje jedną parę okularów dla podopiecznych fundacji SOS Wioski Dziecięce i dla rodzin zastępczych.

Tegoroczny Bieg Czas na Wzrok odbył się 12 października, a wzięło w nim udział aż 1200 osób. Oznacza to aż 1200 par okularów przekazano potrzebującym dzieciom. W szczytnym celu udział wzięła plejada gwiazd, wśród nich Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Anna Dereszowska, Tomasz Ciachorowski, Karolina Pilarczyk, Ania Markowska, Beata Sadowska, Bogna Sworowska, Karolina Malinowska i Marcin Mroczek. Nie zabrakło również Małgorzaty Rozenek, która wraz z rodziną od samego początku wspiera charytatywny bieg:

To jest taka okazja w trakcie której każdy wygrywa. My wygrywamy wspaniałe przedpołudnie z rodziną, cudownie zorganizowany rodzinny piknik, a dzięki temu, że bierzemy w nim udział, podopieczni SOS Wioski Dziecięce dostają za każdego uczestnika jedną parę okularów. Ja do czasu mojej laserowej korekcji wzroku, pół życia męczyłam się z moją krótkowzrocznością. Miałam wadę minus 8 i wiem, jak bardzo wzrok i jego wady mogą wpływać na komfort życia.

Zobacz: Małgorzata Rozenek w nowej fryzurze i butach za 3 tys. złotych. Nawet na sportowej imprezie zadała szyku

Małgorzata Rozenek z rodziną – Bieg Czas na wzrok 2019

Małgorzata Rozenek z rodziną – Bieg Czas na wzrok 2019

Anna Dereszowska od lat zaangażowana jest w pomoc najmłodszym. W tegorocznej edycji biegu na warszawskim Wilanowie uczestniczyła wraz z córką i jest niezwykle szczęśliwa z faktu, że tak wiele osób wzięło w nim udział:

1200 osób biegnie. To jest naprawdę piękna cyfra, piękna liczba. W zeszłym roku było nas zdecydowanie mniej. Widać, że impreza się rozrasta i że państwo mają potrzebę pomagania, co jest fantastyczne. Ogromnie jestem dumna i bardzo mnie to wzrusza. Chciałam też podziękować wszystkim znanym twarzą, które się tutaj pojawiły i które niekoniecznie są związane z Wioskami Dziecięcymi, ale które przyszły i swoim wizerunkiem wspierają stowarzyszenie.

Anna Dereszowska - Bieg Czas Na Wzrok 2019

Anna Dereszowska – Bieg Czas Na Wzrok 2019

Marcin Mroczek na imprezie pojawił się wraz z całą rodziną. Wie, że jego zmęczenie nie pójdzie na marne:

Nam to daje takie poczucie, że ten nasz bieg jest po coś. Wylewamy tu siódme poty po to, żeby dobiec. Dzisiaj jest 5 kilometrów. Pogoda dopisała, więc będzie fantastyczny bieg.

Katarzyna Cichopek wraz z mężem po raz kolejny zaangażowali się w Bieg Czas na Wzrok. Swoją obecnością chcą nie tylko pomóc, ale także zwrócić uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka w badaniu wzroku:

Wszystkie inicjatywy charytatywne są niesamowicie istotne. Ta jest dla mnie wyjątkowo ważna, bo mówi o wzroku. Uważam, że to jest najważniejszy zmysł ze wszystkich, jakie posiadamy. I tym bardziej rodzice powinni być bardzo wyczuleni i badać wzrok swoich dzieci. Bo często gdy dzieci mają problemy w szkole, myśli się, że są mało inteligentne, albo leniwe, a tą przyczyną jest właśnie wada wzroku. Dzieci źle widzą, nie potrafią się dobrze uczyć. To generuje wiele problemów, które później będą miały duży wpływ na ich przyszłość, dlatego tak ważne są tego typu akcje.

Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel - Bieg Czas Na Wzrok 2019

Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel – Bieg Czas Na Wzrok 2019

Justyna Skrzypek, organizatorka całego wydarzenia, po raz kolejny mogła liczyć na pomoc gwiazd. Jak sama przyznała, szczególna akcja, jaką jest Bieg Czas na wzrok, jednoczy wszystkich:

Ta akcja tak naprawdę jednoczy wszystkich. Bez względu na poglądy polityczne, religijne- wszyscy chcą pomóc. Każdy uczetsnik tego biegu to jedna para okularów- w tym roku są to Wioski Dziecięce SOS, a w zeszłym roku były to domy dziecka. Fantastyczna inicjatywa, wszyscy ja popierają, przychodzą grupowo. Ogromne tłumy ludzi, więc zapraszamy co roku.

Zobacz relację z wydarzenia.

Zobacz: Bieg Czas Na Wzrok 2019 wspierany przez gwiazdy: Małgorzata Rozenek, Katarzyna Cichopek, Anna Dereszowska


Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan - Bieg Czas Na Wzrok 2019

Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan - Bieg Czas Na Wzrok 2019

Marta Kuligowska - Bieg Czas Na Wzrok 2019

Marta Kuligowska - Bieg Czas Na Wzrok 2019

Bieg Czas Na Wzrok 2019

Bieg Czas Na Wzrok 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×