Anna Popek nieomal straciła dorobek życia. Wszystko przez JEDNĄ decyzję. „Z drżeniem serca biegłam sprawdzić, czy jest o co walczyć” [WIDEO]

Anna Popek

Anna Popek

Anna Popek prawie straciła wszystkie pieniądze. O wszystkim opowiedziała Jastrząb Post. To straszne, w jaki sposób ktoś próbował ją oszukać! 

Anna Popek to znana dziennikarka. W mediach pracuje już od trzech dekad, co jest sporym osiągnięciem. Nie bez powodu uchodzi za jedną z twarzy Telewizji Polskiej. Reporterka Jastrząb Post porozmawiała z nią na tematy związane z finansami osobistymi. Nasza rozmówczyni wyznała, że nieomal straciła dorobek swojego życia.

Co takiego się wydarzyło?

Anna Popek prawie straciła dorobek życia

Ulubienica widzów TVP – jak sama powiedziała – mogła stracić majątek przez kliknięcie w jeden link. Jak się okazuje, ktoś wysłał jej fałszywą wiadomość o zaległym rachunku. Początkowo zupełnie nie zorientowała się, że jest to oszustwo.

Też mi się zdarzyło kliknąć w link, który zachęcał mnie do tego, żebym zapłaciła jakiś zaległy rachunek za gaz, czy za prąd w wysokości 2.70 zł. To była niedziela wieczorem, pomyślałam, że jak mają odciąć prąd jutro rano, to lepiej zapłacić.

Uratował ją fakt, że zapomniała hasła do banku. Tylko dzięki temu nie wpadło ono w ręce przestępców. Chwilę później dostała powiadomienie o tym, że ktoś próbował nielegalnie dostać się na jej konto.

Na szczęście zapomniałam hasła do swojego konta, pomyślałam, że załatwię to jutro rano, pewnie pójdę do oddziału banku, żeby odzyskać to moje hasło i  w tym czasie dostałam smsa od banku, że była próba włamania na moje konto i że natychmiast mam się zgłosić do najbliższego oddziału. Naprawdę z drżeniem serca biegłam, czy w ogóle jest o co walczyć. Ale to, że zapomniałam hasła mnie uratowało.

Mieliście kiedyś podobną sytuację?

Anna Popek o inflacji

Dziennikarka wyznała nam też, że dotknęło ją inflacja. Przy okazji dostrzegła jej plusy:

Dotknęła mnie jak każdego, pewnie. Ja w ogóle żyję dość skromnie i na takim poziomie normalnym, więc to nie były jakieś drastyczne zmiany, ale na pewno patrzę na to, co dzieje się na rynku, i jestem może bardziej uważna, jeżeli chodzi o takie niepotrzebne zakupy. Myślę, że inflacja to jest problem dla gospodarki i dla ludzi, ale może to nas bardziej powstrzyma przed niepotrzebnymi zakupami. Czasem ludzie kupowali rzeczy na wyrost – powiedziała.


Anna Popek

Anna Popek

Anna Popek w bikini. Rzecznik prezydenta reaguje

Anna Popek w bikini. Rzecznik prezydenta reaguje

Anna Popek – Wigilia Bożego Narodzenia 2020

Anna Popek – Wigilia Bożego Narodzenia 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×