Alicja Szemplińska podzieliła się swoją historią z dzieciństwa. „Pamiętam jak nogi i ręce trzęsły mi się ze strachu” [WIDEO]

Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska nie miała łatwych początków kariery. Swoje spotkanie ze sceną rozpoczęła bardzo wcześnie. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, jak je wspomina.

Alicja Szemplińska swoją muzyczną przygodę rozpoczęła gdy miała zaledwie kilka lat. Już wtedy wiedziała, że swoją przyszłość chce związać ze scenę. W wieku 12 lat postanowiła brać profesjonalne lekcje śpiewu, a później zaczęła brać udział w konkursach muzycznych. Największy sukces odniosła dzięki swojemu udziałowi w programie The Voice of Poland. Już podczas castingów zachwyciła jurorów, a przechodząc przez kolejne etapy programu, nie miała sobie równych. Dotarła do finału, gdzie była bezkonkurencyjna.

Dzięki swojemu talentowi miała w zeszłym roku reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji. Niestety przez pandemię został on odwołany, a w tym roku reprezentował nas Rafał Brzozowski, który zakończył zmagania w Rotterdamie na etapie półfinału.

Alicja Szemplińska o początkach kariery. Podzieliła się historią z dzieciństwa

Alicja Szemplińska od dziecka wiedziała, że scena jest jej przeznaczeniem. Jako kilkuletnia dziewczynka miała już za sobą pierwsze występy przed dużą publicznością. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedziała, jak wspomina ten czas. Okazuje się, że początki na scenie nie były łatwe, jednak z czasem nabrała odwagi. Jak wspomina ten czas?

Alicja Szemplińska wspomina swoje dzieciństwo:

Moje dzieciństwo było zawsze związane z bajkami Disneya. Czasami czułam się bardziej księżniczką, czasami bardziej wojowniczką, czasami właśnie rycerzem. Myślę, że jestem w stanie utożsamić się z wieloma bohaterkami Disneya. A dzisiaj spełnia się jedno z moich największych marzeń, czyli piosenka dla Disneya. Będzie się działo.

Jak wyznała w rozmowie z reporterką Jastrząb Post Alicja, od dziecka uwielbiała muzykę:

Ja od najmłodszych lat miałam swój świat. Swoją fantazję artystyczną. Myślę, że moi rodzice od najmłodszych lat czuli, że moja dusza jest artystyczna. Mój pierwszy występ na scenie był gdy miałam około 5 lat i śpiewałam piosenkę Puszek Okruszek. To był niesamowity moment, niesamowite przeżycie. Pamiętam tylko jak mi się nogi i ręce trzęsły ze stresu. Wiele lat mi to potem towarzyszyło. Trzęsące się ręce, trzęsące się nogi. Ale to wszystko z czasem udało mi się pokonać.

Czy w programie The Voice of Poland także miała problem ze stresem?

Ogromną pomocą żeby pokonać ten stres był udział w programie Hit! Hit! Hurra! gdy miałam 14 lat. Już troszeczkę nauczyłam się pracy z kamerą, nauczyłam się pokonywać ten stres związany z występami telewizyjnymi. Nie wiem jak by było, gdybym wcześniej nie występowała w programie. Ale myślę, że to mnie tak mentalnie przygotowało do udziału w programie The Voice of Poland.

Trzeba przyznać, że Alicja na scenie prezentuje się fenomenalnie.


Alicja Szemplińska wygrała The Voice of Poland 10

Alicja Szemplińska wygrała The Voice of Poland 10

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Alicja Szemplińska zwyciężyła The Voice of Poland 10

Alicja Szemplińska zwyciężyła The Voice of Poland 10

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×