Szukaj

Alicja Majewska wspomina Zbigniewa Wodeckiego. Łamiące serce słowa [WIDEO]

Alicja Majewska i Zbigiew Wodecki

Alicja Majewska i Zbigiew Wodecki

Zbigniew Wodecki jest artystą, o którym trudno zapomnieć. Pozostawił po sobie mnóstwo przebojów, odszedł z dnia na dzień, co zdruzgotało fanów. O wspomnienie chwil z życia gwiazdora poprosiliśmy jego bliską przyjaciółkę – Alicję Majewską. Artystka powiedziała coś, co łamie serce.

Tysiące fanów i gwiazd do dzisiaj nie może pogodzić się ze śmiercią Zbigniewa Wodeckiego. Artysta wszech czasów zmarł nagle, 22 maja 2017 roku. Odszedł mając zaledwie 67 lat. Miał przed sobą wciąż świetnie zapowiadającą się karierę – koncertował, nagrywał nowe piosenki, którymi magnetyzował publiczność jak nikt inny.

Śmierć artysty bardzo dotknęła Alicję Majewską. Rozpacz ogarnęła ją do tego stopnia, że przez te wszystkie lata niewiele mówiła o ich relacji. Rąbka tajemnicy uchyliła w rozmowie z naszą reporterką, w której przyznała, że nikt nie jest w stanie wypełnić pustki, jaką pozostawił po sobie Wodecki:

Są tacy artyści o których nie zapomnimy. Faktem jest, że mimo że Zbyszka nie ma już dwa lata, on ciągle żyje. W naszych opowieściach, w muzyce. Oprócz tego, że był genialnym muzykiem i kompozytorem to był taką osobowością. On o to nie zabiegał, chociaż było to dla niego ważne. Był taki uważny na nas, na ludzi, by ktokolwiek z nim parę słów zamienił, to pamięta to. W naszych opowieściach on ciągle jest. Nie ma takiej opowieści, żeby się nie powiedziało, co by Zbyszek nie powiedział, jakąś anegdotę wtrącił. Ciągle to jest abstrakcja, że go nie ma.

Majewska przekazała także informację, która z pewnością ucieszy rzeszę fanów twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Okazuje się, że muzyk pozostawił po sobie całe mnóstwo utworów, które nigdy nie zostały ujawnione. Do niesamowitego odkrycia dotarła jego córka, Kasia Wodecka:

Na szczęście w tej sytuacji Kasia Wodecka, która też jest jego fanką, stworzyła fundację i Kasia dociera do jakichś nagrań Zbyszka, o których nikt nie wiedział, że są. W różnych studiach radiowych w Poznaniu, w Olsztynie. Jak się okazuje zostawił dużo więcej tego materiału, niż my wszyscy znamy. Ona to dokumentuje. Kolejna płyta w stylu jazzowym powstanie z jego kompozycjami. Bo on wszystko potrafił.

Cała rozmowa z panią Alicją poniżej:

Jeden ze wspólnych występów Alicji Majewskiej i Zbigniewa Wodeckiego:

Zobacz: Młodsza córka Zbigniewa Wodeckiego przeszła wielką metamorfozę. Kasia Wodecka-Stubbs to przepiękna kobieta

Zobacz: Zbigniew Wodecki rozdawał swój majątek ubogim! Kumplował się z biednymi i kloszardami!

Zobacz: Groby największych polskich gwiazd. Zobacz, gdzie pochowano Korę, Annę Przybylską, Violettę Villas


Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki

Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki

Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki

Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki

Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki, Irena Santor

Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki, Irena Santor

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×