Aleksandra Popławska o Strajku Kobiet. „Kościół stał się symbolem zafałszowania religii. Ma twarz o. Rydzyka”

Aleksandra Popławska

Aleksandra Popławska

Aleksandra Popławska przed naszą kamerą powiedziała, co myśli o Strajku Kobiet i protestach, które odbywają się w całym kraju. Aktorka odniosła się także do ataków na kościół.

W ciągu ostatnich kilku dni jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji. W całej Polsce odbywają się liczne protesty kobiet, które postanowiły zawalczyć o swoje prawa. Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej i niekorzystny wyrok Trybunału Konstytucyjnego spowodował sprzeciw znacznej większości Polek. Kobiety nie godzą się na to, aby rząd ingerował w tak intymną sferę życia. Podczas odbywających się manifestacji mogą liczyć na wsparcie gwiazd.

Aleksandra Popławska o Strajku Kobiet. Aktorka krytykuje kościół

Wiele sław stara się wspierać Polki w walce o ich prawa. Otwarcie wyrażają one swoje zdanie na ten temat w social mediach oraz licznie pojawiają się na protestach, co także starają się relacjonować w sieci. W marszach udział wzięli m.in. Anna Mucha, Anna Lewandowska i Maciej Stuhr.

Aktorka Aleksandra Popławska w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, jakie ma zdanie na temat trwających zamieszek.

Mam nadzieję, że to jest zmiana pokoleniowa. Że to jest coś, czego już nie można zatrzymać. Taką się czuje siłę szczególnie wśród młodych kobiet, które nie idą na skróty i już nie będą rozmawiać tak jak myśmy rozmawiały i starsze pokolenie grzecznym językiem. One mówią wprost, używając słów konkretnych, czyli „wyp*erdalać”. Mają dosyć tej obłudy, fałszu, zakłamania, odbierania im praw.

Aktorka nawiązała także do atakowania kościołów:

Dlatego są atakowane kościoły, bo kościół to już nie jest miejsce, gdzie mieszka Bóg, który przyjmie wszystkich pokrzywdzonych w swoje progi, tylko kościół stał się symbolem ukrywania prawdy, zafałszowania religii, wtrącania się w politykę. Kościół ma twarz Ojca Rydzyka. Ja wiem, że jest dużo księży myślących po ludzku i mających normalną twarz, ale niestety kościół musi odpowiedzieć za swoje czyny, stąd ten protest.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?


Aleksandra Popławska - premiera Kalendarza ATM Grupa

Aleksandra Popławska - premiera Kalendarza ATM Grupa

Strajk Kobiet

Strajk Kobiet

Strajk Kobiet

Strajk Kobiet

Komentarze

  • Gość pisze:

    Twoja odpowiedz o Kościele ma się, jak wół do karety. Kosciol był i będzie modlił się żeby rodzice nie dokonywali aborcji to jedyne co może robić, a w TK nie ma ani jednego księdza. Także ręce precz od księży i kościłow! Jezeli słyszysz, ze księża mówią „po ludzku” to domyslam się, że opowiadają się za aborcją i innymi liberalnymi podejściami. Jezeli to mialaś na myśli to ci księża od Boga oddalili się bardzo. Kościół w tej chwili jest bardzo podzielony i widać, ze wiele zła w nim się dzieje. Tych, którzy decyduja się iść w złą strone jak najbardziej należy z Kościoła usunać. Mogą iść np. do Protestantów, bo do nich jest im bliżej. Religia katolicka nie jest zakłamana. Jest jasna i prosta i nie zmienia się. Każda cheć zmiany była początkiem nowego odłamu. Zobacz, jak Protestanci sie porozlamywali… Wielu deklaruje obecnie wiare katolicka i mówią, ze nie usuneliby ciąży po czym dodaja cos co zaczyna sie od „ale…”. Bog nie mowi „Kocham Cie, ale…” On kocha zwsze!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×