Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk w kampanii przeciwko ustawie łowieckiej

Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk

Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk

Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk od lat walczą o prawa zwierząt. Zaangażowali się w walkę przeciwko ustawie dotyczącej prawa łowieckiego w naszym kraju. Rozpoczęli właśnie poruszającą kampanię „One czują tak jak my”.

W Sejmie kończą się właśnie prace nad ustawą, która budzi sprzeciw nie tylko organizacji ochrony zwierząt, ale także środowiska naukowców i artystów. Ustawa nosi nazwę „Prawo łowieckie” a ustanowili ją… myśliwi, którym dobro zwierząt nie leży na sercu.

Efekt prac nad ustawą można było łatwo przewidzieć. Odrzucone zostały wszystkie postulaty organów specjalistycznych tj. Państwowej Rady Ochrony Przyrody, a także organizacji pozarządowych działających na rzecz ochrony praw dzieci (m.in. UNICEF) i praw zwierząt.

Posłowie-myśliwi nie zgodzili się na szereg powszechnie nieakceptowalnych zachowań i działań , między innymi zakaz stosowania ołowianej amunicji, zakaz tresowania psów myśliwskich na żywych zwierzętach czy bezwzględny zakaz udziału dzieci w polowaniach.

Zarówno Agnieszka Włodarczyk, jak i Mikołaj Krawczyk są oburzeni faktem, że ustawa powstaje w tak bulwersujący i niedemokratyczny sposób.

Kampania pod hasłem „One czują tak jak my” jest zobrazowana zdjęciami, na których Agnieszka i Mikołaj patrzą oczami zwierząt, które co roku masowo giną z rąk myśliwych. Warto dodać, że tylko w 2012 roku według oficjalnych danych w ten sposób zginęło ok. miliona dzikich zwierząt!

„One czują tak jak my” jest drugą autorską kampanią Agnieszki Włodarczyk. Pierwszą aktorka zorganizowała przy ustawie o ochronie zwierząt doświadczalnych.

Zobacz także: Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu [zdjęcia]

Agnieszka i Mikołaj gorąco zachęcają także wszystkich do podpisywania petycji, którą znajdziecie pod linkiem: www.petycjeonline.com/dosc_rzadow_lobby_mysliwskiego.

26 maja, o godzinie 13:00, pod sejmem odbędzie się manifestacja w tej sprawie, na której nie zabraknie oczywiście Agnieszki Włodarczyk i Mikołaja Krawczyka.

Agnieszka Włodarczyk w kampanii przeciwko ustawie łowieckiej.

Agnieszka Włodarczyk w kampanii przeciwko ustawie łowieckiej.

Mikołaj Krawczyk w kampanii przeciwko ustawie łowieckiej.

Mikołaj Krawczyk w kampanii przeciwko ustawie łowieckiej

 

 


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×