Jacek Borkowski pogrążony w żałobie po śmierci Agnieszki Kotulanki: „Wiem jak było jej ciężko”

Jacek Borkowski i Agnieszka Kotulanka wspomnienie

Jacek Borkowski i Agnieszka Kotulanka wspomnienie

Jacek Borkowski wspomina Agnieszkę Kotulankę

Agnieszka Kotulanka od lat cierpiała na chorobę alkoholową. Jej koledzy i koleżanki z serialu Klan bardzo się o nią martwili. Próbowali się z nią skontaktować, chcieli okazać jej wsparcie. Ona jednak odrzucała ich pomocną dłoń.

Jedną z osób, które w sposób szczególny przeżywały jej osobistą tragedię, był Jacek Borkowski. Z Agnieszką Kotulanką znali się wiele lat, razem studiowali i darzyli się wzajemną sympatią:

To znakomita koleżanka, doskonała aktorka. Praca z nią zawsze była dla mnie przyjemnością – mówił aktor w rozmowie z Na Żywo.

Aktor doskonale zna zjawisko alkoholizmu, dlatego z taką empatią podchodził do problemu swojej koleżanki z planu:

Mieszkaliśmy w domu z wychodkiem, brakowało nam jedzenia. Ojca nie pamiętam trzeźwego… Kiedy przychodził do domu, biegłem, przytulałem się, pytałem: „Co mi kupiłeś, tato?”. I czułem tylko odór wódki – wyznał Jacek Borkowski – Przeżyłem całe dzieciństwo w zapachu alkoholu. Wieczory i ranki. Nie życzę tego nikomu. Do dziś reaguję spazmatycznie na alkohol. Czuję wstręt. Widziałem, co się dzieje z rodziną. Matka zapłakana, ojciec pijany. Mając 16 lat, już zarabiałem w teatrze. Musiałem być głową domu. Do dziś nie pijam alkoholu – wspominał aktor.

W tych trudnych dla aktorki chwilach, wielokrotnie próbował okazać jej pomoc – daremnie. Aktorka z nikim nie chciała utrzymywać kontaktu. Nie odbierała telefonów, nie otwierała drzwi. Wyalienowała się z życia społecznego. Zamknięta na otoczenie, coraz bardziej pogrążała się w nałogu, który sprawiał, że aktorka powoli „gasła”…

Jacek Borkowski był gotów zaoferować swojej koleżance po fachu, nie tylko słowa otuchy i wsparcia, ale także konkretną pomoc, dzięki której aktorka mogłaby wrócić do zawodu i ludzi. Ponieważ Agnieszka Kotulanka była aktorką śpiewającą, a recitale jej kolegi od zawsze cieszyły się dużym powodzeniem wśród widzów, była realna możliwość i szanse na to, żeby zaśpiewali razem w duecie:

Jeśli Agnieszka poprosi o wsparcie, jestem gotów do działania. Przyjadę, porozmawiam. Niech otworzy drzwi… Może moja historia jakoś jej pomoże – mówił dla tygodnika zatroskany aktor.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Agnieszka Kotulanka nie żyje

Jak Jacek Borkowski dowiedział się o śmierci Agnieszki Kotulanki?

W jaki sposób Jacek Borkowski dowiedział się o śmierci koleżanki?

Dostałem SMS z Klanu wczoraj w nocy. Oczytałem go rano. Jest mi bardzo smutno, bo wiem, jak było jej ciężko… – wyznał ze smutkiem dla Jastrząb Post.

Zapytaliśmy go, jak wspomina Agnieszkę Kotulankę i co szczególnie utkwiło mu w pamięci z okresu studiów, a później pracy z nią na scenie:

Wspaniała utalentowana koleżanka, zawsze mi się podobała jako aktorka i jako kobieta, często graliśmy parę w Teatrze Telewizji, w filmach, w spektaklach Teatru Ateneum, gdzie razem mieliśmy angaż. Zawsze z nią z przyjemnością pracowałem. Żadnych problemów natury zawodowej: sumienna, odpowiedzialna – przynajmniej do pewnego momentu. Potrafiliśmy żartować. Byliśmy z jednego pokolenia. Jan Świderski i Aleksandra Śląska – oni nas ukształtowali, Uhm… zamykam oczy i widzę jak między zajęciami w Akademii Teatralnej siedzimy u Fukiera na kawie, albo w Honoratce na Miodowej, gdzie zajadaliśmy się móżdżkiem cielęcym… tak było. Te czasy już nie wrócą… – powiedział z sentymentem w głosie.

Przypomnijmy, Agnieszka Kotulanka zmarła 23 lutego 2018 r. Tę smutną informację przekazała mediom rodzina zmarłej.

Paulina Holtz w poruszających słowach pożegnała Agnieszkę Kotulankę

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Jak zaczęła się choroba aktorki?

Obsada “Klanu” przeczuwała śmierć Agnieszki Kotulanki? “Dzwonimy do niej, ale ona nie odbiera” [WIDEO]


Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×