„Dostawałam białej gorączki”. Agnieszka Hyży o felietonie Doroty Wellman i eksponowaniu życia w sieci

Agnieszka Hyży, Dorota Wellman

Agnieszka Hyży, Dorota Wellman

Agnieszka Hyży postanowiła ponownie odnieść się do felietonu Doroty Wellman. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post wyjaśniła, dlaczego poruszyła temat na swoim Instagramie. Mocne słowa prezenterki.

Agnieszka Hyży na swoim Instagramie odniosła się do głośno komentowanego felietonu Doroty Wellman na temat pokazywania w social mediach każdego kawałka swojego życia. Podkreśliła, że dziennikarka idealnie trafiła w jej poglądy na temat nadmiernego obnażania się w internecie.

W Wysokich obcasach Dorota Wellman podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat mediów społecznościowych. Podkreśliła, że szanuje osoby, które wykorzystują profile w sensowny sposób, jednak nie jest w stanie zrozumieć pokazywania i komentowania każdego momentu.

Hyży w obszernym wpisie objaśniła swój punkt widzenia, a pod postem rozgorzała burzliwa dyskusja. Agnieszka całą sprawę skomentowała w rozmowie z reporterką Jastrząb Post. Co powiedziała?

Agnieszka Hyży komentuje felieton Doroty Wellman

Agnieszka Hyży w rozmowie z Jastrząb Post nawiązała do swojego postu o felietonie Doroty Wellman. Wyznała, że z kilkoma koleżankami z branży wdała się w wymianę zdań.

Pojawił się komentarz Ani Wendzikowskiej. Myśmy sobie podyskutowały, ale bardzo dyplomatycznie i na miło. Z niektórymi koleżankami podyskutowałam prywatnie – poza Instagramem, bo sobie coś tam napisałyśmy i wymieniałyśmy się argumentami.

Następnie wyjaśniła, co kierowało nią przy tworzeniu wpisu:

Moja intencja była prosta. Przeczytałam ten felieton, przeczytałam też rzeczy pomiędzy wierszami, które tam były. Na tyle, na ile znam Dorotę i rozmawiałam z nią nie raz na te tematy, to wiem, że chciała zmusić do dyskusji i zwrócić uwagę na zjawisko tego otwierania się nie tylko znanych ludzi, ale w ogóle ludzi w internecie: na pokazywanie, publikowanie, filtrowanie. Trochę ten temat podchwyciłam, bo wielokrotnie go poruszałam.

Sama nie podejmuje się oceny, jak bardzo powinniśmy się otwierać w social mediach. Nikomu nie narzuca zdania, tylko pyta i szuka odpowiedzi. Widzi jednak wyraźnie, jak zgubny wpływ na psychikę i dobre samopoczucie mają posty publikowane w sieci.

Nie wiem i nie znam odpowiedzi na pytanie na ile my powinniśmy się otwierać w przestrzeni internetowej. Na ile powinniśmy mówić o swoim życiu prywatnym, jakie zdjęcia powinniśmy pokazywać, czy powinniśmy pokazywać dzieci. Ja cały czas mówię o tym w formie pytającej, dlatego dostałam białej gorączki, jak czytałam komentarze, że narzucam komuś moje zdanie, albo kogoś krytykuję. Absolutnie nie. Ja się zastanawiam, gdzie jest granica, co jest odpowiednie, czy są jakieś zasady, czy ktoś jest mądrzejszy od nas, kto jest nam w stanie poradzić. Efekty negatywne działań socialowych każdy, zwłaszcza rodzić, jest w stanie odczytać. Depresje dzieciaków, zaniżona samoocena kobiet, które ciągle oglądają te wszystkie piękne panie na Instagramie i się dołują, właśnie to macierzyństwo, które jest fantastyczne i idealne, a potem się okazuję, że nie, prawda wygląda trochę inaczej.

Agnieszka zastanawiała się nawet nad wyłączeniem komentarzy pod swoimi postami, jednak ostatecznie nie zdecydowała się na ten krok. Dlaczego?:

Ale ja chyba mam takie szczęście, że jak zrobię społeczny post, albo o jakimś temacie bardzo kontrowersyjnym, to potem wylewa się taka fala. Zawsze się zastanawiam czy może wyłączyć te komentarze, czy może je bardziej moderować. Ale z drugiej strony uważam, że nie ma lepszego sposobu niż rozmowa i dyskusja, więc udostępniam.

Cała rozmowa poniżej.


Agnieszka Hyży - premiera serialu „NIEBŁA(C)HE rozmowy o rodzicielstwie”

Agnieszka Hyży - premiera serialu „NIEBŁA(C)HE rozmowy o rodzicielstwie”

Agnieszka Hyży w ciąży

Agnieszka Hyży w ciąży

Dorota Wellman w 2007 roku

Dorota Wellman w 2007 roku

Komentarze

 • Gość pisze:

  A kto to, kurka, jest? Autorytet jakiś? W ogóle nie znam kobiety.

 • Gość Kornelia pisze:

  Brawo pani Doroto,jest pani super,tak trzymać

 • Gość Lucy pisze:

  Pani Doroto zgadzam się ze wszystkim o czym pani mówiła

 • Gość Kora pisze:

  👍👍👍Pani Doroto!!

 • Prawda pisze:

  Pani Dorotko jest Pani super. Ma Pani 100 % racji.

 • Gość pisze:

  Uwielbiam Panią Dorotkę!

 • GośćJanka pisze:

  Według mnie pani Wellman ma 100% racji !!! Same pustaki typu Majdanowi, Kwaśniewscy, Kaczorowska Kaczyńska, Olka Kwaśniewska, M.Wojciechowska, Przetakiewicz , Hyży , Kasia Tusk – i ekshibicjonistki, obnażające w mediach społecznościowych. One nie mają nic mądrego i ciekawego do pokazania i powiedzenia.kazja gołe dupy, swoje mieszkania i mówią o kolorze włosów o ciuchach i innych nikogo nic nie obchodzących ble, ble, ble. Welman to mądra inteligentna kobieta i mówi tak jak jest. Tak trzymać !!!

 • Gość pisze:

  Brawo dorotka jesteś super ❤

 • Mary pisze:

  Pani Welman bardzo trafnie. Niektóre celebrytki wszystko sprzedadzą, prywatność dzieci, rodziców, rodziny np. Mamaginekolog Nikola Sochacki-Wójcicka. Coś strasznego.

 • Gośćhelena pisze:

  Ciagle się czepiacie Rozenkowej,a co wyprawia/a powinna się szanowac/Marianna ,zona nota bene ministra Rzadu.Ta to wszystko wypina,tylko patrzec jak vagine zaprezentuje w calej okazałości. Panom to chyba pasuje,mezowi mniej:)

 • JOLKA pisze:

  Pani Dorota ma rację .Rozenek fullll Tak jak Janików ha ha hichopotamów na diecie

 • Alicja pisze:

  BRAWO PANI DOROTO!
  Uderz w stół a nożyczki…….. Niestety panie celebrytki, które poczuły się wywołane do odpowiedzi, nie są w stanie obronić się żadnym nawet najdłuższym tekstem. Ich odpowiedzi to nic innego jak dorabianie teorii do pustego upodobania wystawiania życia na pokaz. Słabe to. A już wrzucanie zdjęć dzieci na insta czy gdziekolwiek w sieci……….. Drogie mamunie, jesteście od tego aby chronić pociechy, dbać o ich dobro. Tak mało macie przyjaciół, którym możecie pochwalić się zdjęciami dzieci? Smutne to. Boszsz……. co byście zrobiły bez internetu???

 • J23 pisze:

  Pani Wellman tym felietonem strzeliła w punkt. Czuły punkt. Moja Babcia mawiała w takich sytuacjach: ” Uderza stół, a nożyce się odezwą”. Nie posiadam FB, Instagrama i innych mediów społecznościowych. Żyję tu i teraz. Nie udaję dla innych i tym bardziej dla siebie. Brawo, Pani Doroto!

  • Gość Beata pisze:

   Pani Dorota ma rację popisują się myślą że są najpiękniejsze,a tymczasem są sztuczne i nadmuchane i puste swoje brudy w domu się pierze,poprostu brak slow.Swiat się kończy masakra.!!!!!!😩🧐

 • Uradowana pisze:

  Podobno Rozenek wyśmiano w Ameryce bo pokazała się w majtkach. Tej też wszędzie pełno .Już nie wie co ma pokazywać ,żeby o niej pisali. I tylko patrzeć jak zobaczymy ją na wybiegu ale już bez majtek. A co myślicie ,że to będzie koniec występu,skąd. Potem będzie pokaz fryzury oczywiście na dole. Np.afro,Irokez,tapirowana, łysa. I co znowu się zacznie wyścig która ma ładniejszą.
  Już wyobrażam sobie co się będzie się działo.
  A panowie o szaleją ,albo sami zaczną pokazywać. To dopiero się zacznie szał 🤗 a co mają być gorsi 🤗

 • Keri pisze:

  Brawo p.Doroto dość tych idiotek co nas to obchodzi jakie mają majty.

 • Gośćpp pisze:

  Pani Dorota ma rację. Bardzo popieram to co robi i jest prawdziwa jak nikt inny.

 • Gość pisze:

  Brawo dla Pani Doroty. Życie prywatne tylko dla rodziny a życie zawodowe, gale i „ścianki” na pokaz. A to co calebryci wybierają to ich sprawa ale może warto przesiać to przez sito.