NewsyEwa Minge pokazała ojca w "Dzień Dobry TVN". Mało kto wiedział, że jest znanym artystą

Ewa Minge pokazała ojca w "Dzień Dobry TVN". Mało kto wiedział, że jest znanym artystą

Ewa Minge z ojcem Dzień Dobry TVN
Ewa Minge z ojcem Dzień Dobry TVN
Zuza Maciejewska

20.02.2020 08:20, aktual.: 20.02.2020 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Minge jest projektantką mody, która w branży działa od lat. W tym czasie stworzyła autorską linię ubrań i akcesoriów - Eva Minge, która obejmuje m.in. kolekcje sportowe, wieczorowe, a także biznesowe. Jej kolekcje prezentowane są podczas pokazów mody niemal na całym świecie, w tym w Berlinie, Madrycie, Paryżu, czy w Nowym Jorku.

Ewa Minge z ojcem Zbigniewem Butkiewiczem w Dzień Dobry TVN

Okazuje się, że talent do tworzenia Ewa ma zapisany w genach. Jej ojciec, Zbigniew Butkiewicz jest malarzem. O swojej relacji opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Ojciec Minge tworzy w miejscu wyjątkowym — w swoim mieszkaniu, w którym znajduje się także pracownia i galeria. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe dla artysty, ponieważ może tworzyć w każdym momencie, w którym poczuje natchnienie. Mężczyzna stworzył wiele ponadczasowych dzieł, wśród których nie brakuje portretów córki.

Chociaż ich zakup byłby nie lada gratką dla fanów projektantki, nie będą mogli ich nabyć. Jak przyznał artysta, nie planuje sprzedaży swoich dzieł. Tworzy, by oszukać śmierć i zostawić cząstkę siebie dla swoich najbliższych.

Ewa Minge ma ojca malarza
Ewa Minge ma ojca malarza

Nie tylko Minge pojawia się na obrazach. Wśród bohaterek jest też mama projektantki, która już nie żyje. Zmarła dziesięć lat temu, pokonana przez ciężką chorobę. Ojciec projektantki dopiero po czasie zdecydował się namalować swoją ukochaną której, chociaż już nie ma fizycznie, to jest ciągle obecna w życiu rodziny:

Dramatem jest ta strata fizyczna, ale my o niej cały czas rozmawiamy, czujemy ją tak jakby była. Oczywiście mi dzisiaj brakuje relacji damsko-damskiej z mamą, gdzie się plotkowało o ważnych rzeczach. — przyznała Minge w Dzień Dobry TVN.

Chociaż ojca i córkę dzieli setki kilometrów, starają się regularnie odwiedzać. Jak przyznali zgodnie w programie, są dla siebie wsparciem, czego dowodem może być fakt, że gdy się nie widzą, często do siebie dzwonią i konsultują artystyczne projekty.

Zbigniew Butkiewicz, ojciec Ewy Minge
Zbigniew Butkiewicz, ojciec Ewy Minge
Ewa Minge ma ojca malarza
Ewa Minge ma ojca malarza
Ewa Minge i z ojcem w Dzień Dobry TVN
Ewa Minge i z ojcem w Dzień Dobry TVN
Zbigniew Butkiewicz i Ewa Minge
Zbigniew Butkiewicz i Ewa Minge
Zbigniew Butkiewicz, ojciec Ewy Minge jest malarzem
Zbigniew Butkiewicz, ojciec Ewy Minge jest malarzem
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także