NewsyEwa Błaszczyk przekazała druzgocące informacje nt. córki: "Wykorzystaliśmy wszystkie możliwości ". Ola nie jest w najlepszym stanie

Ewa Błaszczyk przekazała druzgocące informacje nt. córki: "Wykorzystaliśmy wszystkie możliwości ". Ola nie jest w najlepszym stanie

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk
Elwira Szczepańska
04.02.2022 17:20, aktualizacja: 04.02.2022 20:36

Ewa Błaszczyk w 1986 roku wyszła za mąż za scenarzystę Jacka Janczarskiego. Owocem ich miłości są córki, bliźniaczki Aleksandra i Marianna. Szczęście rodzinne przerwała śmierć mężczyzny, który zmarł z powodu tętniaka aorty. Nie minęło 100 dni, a aktorka musiała stawić czoła kolejnej tragedii. Jedna z dziewczynek, Ola, zakrztusiła się tabletką w wyniku czego zapadła w śpiączkę.

Błaszczyk już 22 lata walczy o wybudzenie córki. Wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem założyła fundację Akogo?. Później zbudowała klinikę Budzik, która dzięki innowacyjnym metodom leczenia udziela pomocy dzieciom po ciężkich urazach mózgu. Stara się pomóc Oli, ale także wielu innym osobom.

Aktorka nie traci nadziei, ale w najnowszym wywiadzie nie przekazała najlepszych wieści o zdrowiu Aleksandry.

Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki. W jakiej kondycji jest Aleksandra?

Ewa Błaszczyk zdecydowała się udzielić wywiadu, w którym opowiedziała o stanie zdrowia Oli. Zdradziła, jakie działania są podejmowane, żeby jej pomóc.

Właściwie już wykorzystaliśmy wszystkie możliwości. Ona się oczywiście poprawia, bo cały czas pracujemy ciężko z całym teamem i wykorzystujemy stymulator w przedłużonym rdzeniu tylnego sznura. To, co robiliśmy z Japończykami. Ola była najtrudniejszym pacjentem w tej grupie, najbardziej oddalonym od zdarzenia, co zawsze gorzej rokuje. Ale bardzo wielu osobom się znacznie poprawiło, więc to ma sens - powiedziała w rozmowie z Super Expressem.

Mimo wszystko aktorka nie traci wiary i dalej chce szukać ratunku dla swojej córki.

Będziemy szukać w nauce nowych rozwiązań i nowych pomysłów. W tej chwili genetyka i komórka macierzysta neuralna to jest coś takiego, nad czym zaczęliśmy pracę i będziemy szukać grantów po całym świecie. To jest takie światełko w tunelu - mówiła.

Błaszczyk realnie ocenia, że przy obecnych możliwościach wybudzenie Oli, to byłby cud, jednak nie zamierza rezygnować z córki.

Na tym poziomie tego, co jest dostępne w tej chwili, można liczyć na cud. Ale mam z nią kontakt emocjonalny i niewątpliwie ona jest - zakończyła rozmowę.

Medycyna rozwija się obecnie w zadziwiającym tempie. Nic dziwnego, że Ewa Błaszczyk walczy o swoje dziecko. Każdego dnia jest szansa na przełomowe odkrycie, czego Oli, jej mamie i wszystkim chorym w podobnym stanie życzymy.

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk – Wielka Gala Gwiazd Plejady 2021
Ewa Błaszczyk – Wielka Gala Gwiazd Plejady 2021
Przełom w stanie zdrowia córki Ewy Błaszczyk
Przełom w stanie zdrowia córki Ewy Błaszczyk
Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską
Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską
Marianna Janczarska
Marianna Janczarska
Marianna Janczarska
Marianna Janczarska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także