NewsyWtopa z głosowaniem na Eurowizji Junior 2022! Wielka strata dla Polski! Dzieci z całego świata nie wiedziały, co się dzieje

Wtopa z głosowaniem na Eurowizji Junior 2022! Wielka strata dla Polski! Dzieci z całego świata nie wiedziały, co się dzieje

Eurowizja Junior 2022. Wpadka z głosowaniem
Eurowizja Junior 2022. Wpadka z głosowaniem
Elwira Szczepańska
11.12.2022 18:12, aktualizacja: 11.12.2022 20:48

20. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior miał w tym roku miejsce w Erywaniu, stolicy Armenii. Jubileuszowy koncert poprowadzili Iveta Mukuchyan, Garik Papoyan i Karina Ignatyan.

Tegoroczna Eurowizja Junior odbyła się w hali Kompleksu im. Karena Demirczjana w Erywaniu. Udział wzięło 16 państw, w tym startująca po raz pierwszy od 2005 roku Wielka Brytania. Polska reprezentantka, Laura z utworem To the moon, wystąpiła jako druga. Ostatecznie zajęła 10. miejsce. Wygrała FrancjaLissandro z piosenką Oh Maman!.

Lista uczestników Eurowizji Junior 2022 według kolejności występów:

 1. Holandia: Luna - La Festa
 2. POLSKA: Laura Bączkiewicz - To The Moon
 3. Kazachstan: David Charlin - Jer-Ana (Mother Earth)
 4. Malta: Gaia Gambuzza - Diamonds in the Skies
 5. Włochy: Chanel Dilecta - BLA BLA BLA
 6. Francja: Lissandro - Oh Maman!
 7. Albania: Kejtlin Gjata - Pakez Diell
 8. Gruzja: Mariam Bigwawa - I Believe
 9. Irlandia: Sophie Lennon - Solas
 10. Macedonia Północna: Lara, Jovan i Irina - Zivotot e pred mene
 11. Hiszpania: Carlos Higes - Senorita
 12. Wielka Brytania: Freya Skye - Lose My Head
 13. Portugalia: Nicolas Alves - Anos 70
 14. Serbia: Katarina Savic - Svet Bez Granica
 15. Armenia: Nare - Dance
 16. Ukraina: Złata Dziunka - Nezlamna (Unbreakable)

Po zakończeniu głosowania organizatorzy otworzyli możliwość oddawania głosów. Niestety nie wszystko poszło, jak trzeba.

Eurowizja Junior 2022. Wtopa z głosowaniem. Padły serwery

Od kilku lat głosowanie na Eurowizji Junior 2022 podzielone jest na dwa etapy. Pierwszy, dłuższy, rozpoczyna się 48 godzin przed rozpoczęciem konkursu. W tym roku już od 9 grudnia o godzinie 20.00 widzowie z całego świata mogli wspierać trzech swoich faworytów. Na minutę przed startem konkursu aplikacja na stronie jesc.tv została zamknięta. Drugim etapem było wznowienie tego samego procesu na 15 minut po zakończeniu wszystkich występów. Wtedy doszło do bardzo przykrej dla młodych artystów sytuacji, która nie miała prawa się wydarzyć.

Okazuje się, że zainteresowanie konkursem było tak duże, że padły serwery, na których znajduje się oficjalna strona dziecięcego show. Na kilka cennych minut producenci doprowadzili głosujących do szewskiej pasji. Fani konkursu, który zacierali ręce, by jak najszybciej wesprzeć najlepszych wykonawców i móc powtórzyć tę czynność głosując z innych urządzeń, musieli uzbroić się w cierpliwość.

Aplikacja zaczęła działać dopiero po jakimś czasie. To ogromna strata dla wszystkich występujących dzieci. Punkty przybliżające do jak najlepszego rezultatu straciła nie tylko 11-letnia Laura Bączkiewicz, ale też inni młodzi wykonawcy. Wszyscy byli mocno zdezorientowani. Na szczęście po chwili wszystko wróciło do normy, a wyniki udało się policzyć zgodnie z planem.

Fani konkursu nie kryją oburzenia. Na forach poświęconych Eurowizji nie brakuje słów krytyki pod adresem producentów, dla których z pewnością jest to ważna lekcja na przyszłość. Okazuje się, że nie wyciągnęli oni wniosków z poprzednich lat, gdy dochodziło do takiej samej wpadki. Po konkursie w 2017 roku, gdy po raz pierwszy zdecydowano się oddać losy uczestników w ręce internautów, organizatorzy Eurowizji Junior tłumaczyli się, że zainteresowanie widzów przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Co powiedzą tym razem? Kto wie, być może ten na pozór niewielki błąd sprawiłby, że to nie Francja okazałaby się najlepsza tego wieczoru.

Poniżej występ Laury z Polski na Eurowizji Junior 2022. Na kogo oddaliście swój?

Eurowizja Junior 2022 - wyniki
Eurowizja Junior 2022 - wyniki
Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz na scenie
Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz na scenie
Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz na scenie
Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz na scenie
Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz na scenie
Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz na scenie
Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz na scenie
Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz na scenie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także