ExclusiveTylko u nas. Znamy kolejność występów w preselekcjach na Eurowizję 2022. Kto otworzy, a kto zamknie stawkę?

Tylko u nas. Znamy kolejność występów w preselekcjach na Eurowizję 2022. Kto otworzy, a kto zamknie stawkę?

Eurowizja 2022 Polska
Eurowizja 2022 Polska
Krystyna Miśkiewicz

18.02.2022 14:05, aktual.: 18.02.2022 18:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już jutro, 19 lutego, poznamy reprezentanta Polski na Eurowizję 2022. Jastrząb Post jako pierwszy przekazał informację o zmianie formuły wyboru piosenki, która pojedzie na odbywający się w maju konkurs w Turynie. TVP zdecydowała się na publiczne eliminacje, w których decydujący głos będzie należał nie tylko do jurorów (jak miało być na początku), ale także do widzów.

W szranki stanie 10 kandydatów. Do finału zakwalifikowały się tylko propozycje, które zgodnie z regulaminem eliminacji zostały zgłoszone nie później niż 20 listopada 2021 roku. Stacja – tak jak jeszcze w styczniu twierdziło nasze źródło – zrezygnowała z wydłużenia listy uczestników o artystów, którzy mieliby otrzymać tzw. dziką kartę (automatyczny awans do finału, bez względu na termin zgłoszenia).

Od koncertu finałowego dzieli nas już tylko doba. Jak będzie wyglądała kolejność występów? Kto zaśpiewa po kim? Ujawniamy te i inne szczegóły dotyczące koncertu Tu bije serce Europy! Wybieramy hity na Eurowizję!.

Eurowizja 2022. Kolejność startowa preselekcji

Jastrząb Post nieoficjalnie udało się ustalić kolejność startową w polskich preselekcjach na Eurowizję 2022. Konkurs otworzy Kuba Szmajkowski z piosenką Love sick, a zamknie Daria z przebojem Paranoia. W trakcie poszczególnych prezentacji usłyszymy eurowizyjne hity sprzed lat w wykonaniu gości specjalnych (szczegóły w dalszej części tekstu).

Poniżej pełna lista startowa, którą zdradziło nam nasze źródło – osoba związana z TVP.

 1. Kuba Szmajkowski – Lovesick
 2. Ania Byrcyn – Dokąd?
 3. Siostry Szlachta – Drogowskazy
 4. Lidia Kopania – Why does it hurt?
 5. Karolina Stanisławczyk feat. Chika Toro – Move
 6. Karolina Lizer – Czysta woda
 7. Unmute – Głośniej niż decybele
 8. Mila – All I Need
 9. Krystian Ochman – River
 10. Daria – Paranoia

To jeszcze nie koniec ciekawostek dotyczących jutrzejszego show. Wiemy też, kto otworzy koncert eliminacyjny oraz w jakiej kolejności zaprezentują się goście wiczoru:

Preselekcje rozpoczną Ell i Nikki. Zaśpiewają piosenkę "Running Scared", którą wygrali Eurowizję w 2011 roku. Co dwa występy konkursowe, na scenie zaprezentują się goście specjalni, będą to kolejno Rafał Brzozowski z "The ride", Viki Gabor "Superhero", Kasia Moś z "Flashlight" i Blue Cafe z piosenką "Love Song" z 2004 roku. Po Darii usłyszymy Justynę Steczkowską – zdradza nasz informator.

Z naszych ustaleń wynika, że koncert poprowadzi trio znane z Eurowizji Junior 2020 – RafałBrzozowski, Ida Nowakowska i MałgorzataTomaszewska, a także komentatorzy wydarzenia – Marek Sierocki i Aleksander Sikora. Transmisję na żywo pokaże TVP2 oraz w internecie TVP VOD.

Skrót piosenek konkursowych poniżej. Kto powinien wygrać preselekcje i jechać na Eurowizję 2022? Według bukmacherów największe szanse mają Ochman, Daria i Ania Byrcyn.

 • Kuba Szmajkowski – Eurowizja 2022
 • Ania Byrcyn – Eurowizja 2022
 • Siostry Szlachta – Eurowizja 2022
 • Karolina Stanisławczyk i Chika Toro – Eurowizja 2022
 • Karolina Lizer – Eurowizja 2022
 • Mila – Eurowizja 2022
 • Lidia Kopania – Eurowizja 2022
 • Unmute – Eurowizja 2022
 • Krystian Ochman – Eurowizja 2022
 • Daria – Eurowizja 2022
[1/10] Kuba Szmajkowski – Eurowizja 2022
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także