NewsyEurowizja 2021: Z TVP wyciekło, kto będzie reprezentować Polskę. To jednak NIE Alicja Szemplińska

Eurowizja 2021: Z TVP wyciekło, kto będzie reprezentować Polskę. To jednak NIE Alicja Szemplińska

Eurowizja 2021
Eurowizja 2021
Zuza Maciejewska

08.03.2021 12:20, aktual.: 08.03.2021 16:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs Piosenki Eurowizji to wydarzenie z wieloletnią tradycją, które jest organizowane od 1956 roku. Polska bierze udział w muzycznych zmaganiach od 1994 roku. To właśnie wtedy nasz kraj reprezentowała Edyta Górniak, która poradziła sobie znakomicie – zajęła najwyższe jak dotąd, drugie miejsce. Do tej pory jeszcze tylko dwóch innych uczestników z Polski znalazło się w topowej 10. – Ich Troje w 2003 roku (7. miejsce) i Michał Szpak pięć lat temu (8. miejsce).

Eurowizja 2021. Kogo wybrała TVP?

Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie nie odbyło się w 2020 roku. Nasz kraj miała wówczas reprezentować Alicja Szemplińska. Czy w tym roku także będzie miała na to szansę? Telewizja Polska bardzo długo milczała na ten temat. W niedzielę ucięła dalsze spekulacje. Ogłosiła, że już w piątek ujawni gwiazdę, która poleci do Rotterdamu:

Halo Europo. Nareszcie możemy Wam zdradzić polską piosenkę na Eurovision Song Contest 2021. Ogłoszenie już w najbliższy piątek w @pytanienasniadanie w TVP2 . Już się nie możemy się doczekać, a Wy?

Informator Plotka jest przekonany, że Szemplińska nie dostanie drugiej szansy. Jej miejsce ma zająć Rafał Brzozowski – prowadzący Jaka to melodia?, który kilka dni temu chwalił się, że pracuje w studiu nad nową piosenką.

Na razie nic więcej nie zdradzę. No może tylko tyle, że brzmi to nieźle – napisał w krótkim komunikacie.

Osoba z TVP donosi, że muzyk pojawił się na planie zdjęciowym, gdzie nagrywano teledysk promujący jego nowy numer. Podobno szefostwo stacji bardzo lubi i ceni talent artysty. Wierzy, że Europa także się nim zachwyci:

Rafał Brzozowski był naturalnym kandydatem, ponieważ kiedyś otarł się o zwycięstwo w preselekcjach i o mały włos nie wyleciał do Kijowa, by reprezentować nasz kraj na Eurowizji w 2017 roku. Szefostwo bardzo go lubi i mocno wierzy, że jego talent przekona również świat. W piątek Rafał nagrywał klip promujący piosenkę, z jaką powalczy o zwycięstwo.

Informator portalu donosi, że Rafał Brzozowski wykona utwór taneczny:

Wszyscy myśleli, że postawi na balladę, w których w show Jaka to melodia? wypada świetnie. Rafał chciał jednak zaskoczyć i zdecydował się na taneczny numer. Liczy, że porwie do tańca całą Europę.

Rafał Brzozowski o wyjazd na Eurowizję walczył już w 2017 roku. W eliminacjach zajął drugie miejsce, tuż za Kasią Moś. Rok temu był jednym z trzech prowadzących Eurowizję Junior w Warszawie.

Decyzja, jaką rzekomo miała podjąć TVP, podzieliła internautów. Część z nich uważa, że to świetny wybór, kolejna, że to Alicja Szemplińska powinna polecieć do Rotterdamu. Na Instagramie telewizji wskazują, kto jest ich faworytem:

  • Wszyscy chcemy Alicję Szemplińską. Nawet nie myślcie o kimś innym.
  • Alicja to jedyny wybór.
  • Tylko i wyłącznie Alicja. Inaczej to będzie przegięcie.

O tym, kto będzie reprezentować nasz kraj w konkursie Eurowizji 2021, przekonamy się już 12 marca. Właśnie wtedy TVP oficjalnie przedstawi swojego kandydata.

Rafał Brzozowski w studiu nagraniowym
Rafał Brzozowski w studiu nagraniowym
Rafał Brzozowski - Wiosenna ramówka TVP 2021
Rafał Brzozowski - Wiosenna ramówka TVP 2021
Sylwester 2020 TVP -  Rafał Brzozowski, Małgorzata Tomaszewska
Sylwester 2020 TVP - Rafał Brzozowski, Małgorzata Tomaszewska
Rafał Brzozowski i Maryla Rodowicz  — koncert kolęd w Zakopanem
Rafał Brzozowski i Maryla Rodowicz — koncert kolęd w Zakopanem
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także