NewsyPolska szykowała najlepsze show w historii Eurowizji. Alicja Szemplińska pochwaliła się wizualizacją

Polska szykowała najlepsze show w historii Eurowizji. Alicja Szemplińska pochwaliła się wizualizacją

Alicja Szemplińska – występ na Eurowizji 2020. Wizualizacja
Alicja Szemplińska – występ na Eurowizji 2020. Wizualizacja
Marta Borkowska

12.04.2020 06:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

18 marca ujawniono przykrą wiadomość dla fanów Alicji Szemplińskiej, którzy z niecierpliwością czekali na jej występ na Eurowizji 2020. Z powodu światowej pandemii koronawirusa konkurs został odwołany. Organizatorzy przekazali tę informację za pośrednictwem oficjalnych kanałów promocyjnych w mediach społecznościowych. Zgodnie z zapowiedziami, podczas Eurowizji 2021 na scenie nie usłyszymy piosenek, które miały startować w tegorocznej odsłonie imprezy.

Alicja Szemplińska komentuje odwołanie Eurowizji 2020

Wokalistka została zwyciężczynią specjalnej edycji Szansy na sukces i to właśnie ta wygrana umożliwiła jej reprezentowanie Polski podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Jednak w związku z odwołaniem wydarzenia przez organizatorów, Alicja nie kryła swojego rozczarowania i żalu. Na Instagramie podkreśliła jednak, że zdrowie stanowi dla niej największy priorytet.

Kochani! Spełnił się najgorszy scenariusz i tegoroczna Eurowizja Rotterdam 2020 została odwołana. Powód jest wszystkim bardzo dobrze znany. Zdrowie jest jedno, więc dbajmy o nie jak potrafimy najlepiej! – napisała Alicja Szemplińska.

W wywiadzie dla Pomponika artystka została zapytana, czy rozważa inne alternatywne konkursy eurowizyjne, gdyż pojawiło się sporo spekulacji na ten temat. Jednak na razie żaden z uczestników nie dostał zaproszenia do innych tego typu wydarzeń.

Mówiąc szczerze, ja jeszcze nie zagłębiałam się w alternatywne konkursy, także jak dowiem się wszystko o wszystkich to wtedy będę mogła mieć zdanie na ten temat. Może jeśli jakiś będzie ciekawy i interesujący to czemu nie.

Występ Polski na Eurowizji 2020. Alicja Szemplińska ujawniła szczegóły

Alicja Szemplińska miała wystąpić w Rotterdamie z piosenką Empires. To emocjonalna ballada, która trafiła nie tylko do serc polskich, ale również zagranicznych fanów. Pojawiały się nawet głosy o tym, że może się ona okazać czarnym koniem konkursu i zapewnić wokalistce wysokie miejsce w pierwszej 10.

Oczywiście podczas wydarzenia ważny jest nie tylko utwór, ale również prezentacja sceniczna. Wszyscy zwracają uwagę choreografię, tancerzy, stroje i grę świateł. Udostępniona przez youtubera Amira Cohen ACX wizualizacja występu Polski na Eurowizji 2020 robi ogromne wrażenie. Sama Alicja zapewniła, że w dużym stopniu pokrywa się z jej pomysłem na show. Na scenie miał dominować ogień, który z każdą kolejną sekundą przybierał na sile. Prawdopodobnie na scenie towarzyszyliby jej tancerze i elementy, o których nie chce na razie mówić.

Mogę powiedzieć, że część pomysłu ekipu zgrywało się z pomysłem, który ktoś zrobił na YouTubie. I trochę z naszych wizji pokrywało się. Tylko u nas miało być kilka rzeczy na scenie, na razie nie wiem, czy mogę o tym mówić. Chciałabym tę piosenkę zaprezentować w takiej scenerii. Mam nadzieję, że uda się zaprezentować tę piosenkę na innej scenie. Aczkolwiek pomysły były bardzo podobne. Miałybyć podobne inscenizacje i elementy towarzyszące – powiedziała Szemplińska Pomponikowi.

Jeśli jej wykonanie i scenografia wyglądałyby w ten sposób, to jesteśmy pewni, że miejsce w finale miałaby zapewnione. Internauci twierdzą nawet, że jej występ mógłby być "najlepszym w historii" nie tylko Polski, ale i całej Eurowizji. Z pewnością wzbudziłby wiele pozytywnych emocji. Zobaczcie sami:

Eurowizja 2020 wizualizacja występu Alicji Szemplińskiej
Eurowizja 2020 wizualizacja występu Alicji Szemplińskiej
Eurowizja 2020 Wizualizacja występu
Eurowizja 2020 Wizualizacja występu
Eurowizja 2020 Wizualizacja występu
Eurowizja 2020 Wizualizacja występu
Alicja Szemplińska w białym garniturze
Alicja Szemplińska w białym garniturze
Alicja Szemplińska w białym garniturze
Alicja Szemplińska w białym garniturze
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także