NewsyEurowizja 2019: Włochy, Holandia czy Rosja? Bukmacherzy już wiedzą kto wygra! Jak na tle rywali wypada Polska?

Eurowizja 2019: Włochy, Holandia czy Rosja? Bukmacherzy już wiedzą kto wygra! Jak na tle rywali wypada Polska?

Eurowizja 2019 faworyci Włochy, Holandia, Rosja
Eurowizja 2019 faworyci Włochy, Holandia, Rosja
Zuza Maciejewska
13.05.2019 14:04, aktualizacja: 13.05.2019 14:59

Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już jutro w Tel Awiwie rozpocznie się pierwszy półfinał, a na scenie zmierzy się ze sobą siedemnastu przedstawicieli krajów na całym świecie. Tego wieczoru wystąpi m.in. zespół Tulia. Podobno jednak drugi półfinał, który odbędzie się dwa dni później, wywoła największe większe emocje.

Żeby Polska awansowała do finału (18 maja) Tulia musi przynajmniej siedmiu rywali. W obecnym rankingu bukmacherów grupa zajmuje 12. miejsce, co równa się z brakiem awansu. Warto jednak zaznaczyć, że są to tylko typowania, a decydujący głos i tak należy do widzów i jurorów.

Eurowizja 2019: Holandia faworytem

Na scenie pojawi się m.in. Duncan Laurence – reprezentant Holandii. To on według bukmacherów ma największą szansę na wygraną. Młody muzyk ma bowiem aż 21 procent szans na wygraną. Kim jest reprezentant Holandii na Eurowizji 2019? To młody artytsa, którego jak na ten moment największym osiągnięciem jest dotarcie do półfinałów w krajowym programie The Voice. 

Przed europejską publicznością wystąpi z piosenką Arcade, która już jest hitem w internecie. Na YouTubie, od momentu w którym pojawiła się w sieci, zanotowała prawie 8 milionów wyświetleń. Kawałek podbija także Spotify, gdzie odsłuchano go ponad milion razy. Artysta w teledysku postawił na prostotę – Laurence w klipie występuje całkowicie nago.

Podobno ta prostota będzie też motywem przewodnim występu młodego artysty. Wokalista postawił wyłącznie na siłę swojego głosu. Zabraknie efektów specjalnych, wizualizacji czy tancerzy. Pojawi się tylko Duncan, elektroniczny fortepian i pusta scena.

Eurowizja 2019: Włochy wystawiły Mahmooda

Do grona faworytów Eurowizji 2019 zaliczane są także Włochy. Szczęśliwcem, który reprezentować będzie ten kraj, okazał się artysta Alessandro Mahmoud, znany pod pseudonimem Mahmood. Mężczyzna ze śpiewaniem miał kontakt już od najmłodszych lat.

W czasie tegorocznych preselekcji do Eurowizji muzyk otrzymał jedynie 14 procent głosów publiczności. Szybko jednak został faworytem krytyków, którzy związani są z festiwalem. Właśnie dlatego to on będzie reprezentował kraj podczas tegorocznej Eurowizji.

Z jaką piosenką wystąpi? Z utworem Soldiczyli nowoczesną piosenką, którą muzyk wykonuje w oryginalny i charyzmatyczny sposób. Dodatkowo piosenka ma ważne przesłanie. Opowiada historię o ojcu, który opuścił rodzinę i tym samym naznaczył całe przyszłe życie dziecka poczuciem straty. Do wyrażania emocji wykorzystuje m.in. język arabski i odniesienie do kultury muzułmańskiej.

Eurowizja 2019: Rosja – powrót Sergeya Lazareva

Wśród faworytów wymieniana jest też Rosja. W tym roku kraj ten reprezentować będzie Sergey Lazarev, piosenkarz który dobrze znany jest fanom konkursu. Reprezentował swój kraj w 2016 roku z piosenką You Are The Only One. Widzowie tak bardzo pokochali jego utwór, że w ich głosowaniu zajął pierwsze miejsce. Ostatecznie po zsumowaniu z głosami jurorskimi, zakończył przygodę na trzecim miejscu.

W tym roku serca Europy próbować będzie podbić piosenką Scream. To ballada, do nagrania której zaangażowano cały skład orkiestry symfonicznej.

Czy tym razem utwór okaże się na tyle dobry, że muzykowi uda się osiągnąć upragnione zwycięstwo? Pewne jest, że szykuje się niezwykle emocjonujące widowisko z udziałem aż 41 artystów, którego finał będziemy mogli obejrzeć już w najbliższy weekend.

  • Duncan Laurence – Eurowizja 2019 Holandia
  • Alessandro Mahmoud – Eurowizja 2019 Włochy
  • Sergey Lazarev – Eurowizja 2019 Rosja
  • Tulia na ceremonii otwarcia Eurowizji 2019
  • Tulia na scenie w trakcie drugiej próby technicznej – końcówka występu, fot. Aleksandra Wąsek/eurowizja.org
  • Występ Tulii podczas próby do Eurowizji 2019
  • Tulia podczas drugiej próby przed półfinałem Eurowizji 2019
  • Slider item
[1/8] Duncan Laurence – Eurowizja 2019 Holandia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także