NewsySzał na Eurowizję 2018 trwa! Gwiazda, która już raz reprezentowała nasz kraj, chce jechać ponownie!

Szał na Eurowizję 2018 trwa! Gwiazda, która już raz reprezentowała nasz kraj, chce jechać ponownie!

Eurowizja 2018 kto z Polski? Eliminacje
Eurowizja 2018 kto z Polski? Eliminacje
Zuza Maciejewska
17.12.2017 05:00

Lidia Kopania zadebiutowała w mediach wcześnie, bo jako nastolatka. Swoją przygodę z show-biznesem zaczęła od konkursu piękności, który wygrała, później przyszła pora na eksperymentowanie z muzyką. Singiel Niezwykły dar przyniósł jej uznanie branży muzycznej, co zaowocowało współpracą z zespołem Kind Of Blue - w Polsce i Niemczech. Razem wydali jedną płytę, a później Kopania skupiła się na solowej karierze. Wygrana w TOPTrendy uczyniła z niej jedną z popularniejszych wokalistek na polskiej scenie, ale szczyt rozpoznawalności nadszedł w 2009 roku, kiedy to Lidia wygrała polskie preselekcje na Eurowizję.

Kopania reprezentowała Polskę w Moskwie. Jej propozycja I Don't Wanna Leave zajęła w półfinale 12. miejsce. Romans z Eurowizją tak bardzo spodobał się Lidii, że postanowiła ponownie zawalczyć o udział w konkursie. W tym celu nagrała propozycję ze szwedzkimi producentami, którą chce zgłosić do tegorocznych eliminacji jeśli takowe się odbędą.

Wybrałam jedną z wielu wspaniałych piosenek. Jestem zadowolona ze współpracy ze szwedzkimi producentami. Muzyka powstawała w Szwecji, a wokale nagrywaliśmy w Polsce. Eurowizja to niesamowita przygoda. Fani namawiają mnie do udziału w Eurowizji, a za moje utwory odpowiadają muzycy, którzy wielokrotnie komponowali utwory na ten konkurs - słowa Kopani cytuje anglojęzyczny portal WiwiBloggs.

Czy Lidia Kopania na Eurowizji 2018 miałaby szansę zapewnić Polsce udział w finale i ewentualnie wygrać konkurs? Nieoficjalnie mówi się, że do preselekcji swoje propozycje przygotowuję także Michał Szpak (podobno jest to piosenka Don't Poison Your Heart) oraz… Ich Troje, które dwukrotnie reprezentowało Polskę (2003 i 2006).

Występ Lidii Kopani na Eurowizji 2009

  • Lidia Kopania nauczycielką muzyki
  • Niezapomniane kreacje polskich gwiazd na Eurowizji: Lidia Kopania (suknia: Maciej Zień), Eurowizja 2009
  • Lidia Kopania - Raffaello 2017
  • Lidia Kopania - prezentacja trendów obuwniczych 2017
  • Lidia Kopania na imieninach Piotra Zelta
  • Małgorzata Wałęsa z Lidią Kopanią i Aldoną Wleklak na imprezie pralin
  • Lidia Kopania - Urodziny Party
  • Lidia Kopania - otwarcie Salonu White House
[1/8] Lidia Kopania nauczycielką muzyki
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także