NewsyEksperci o wizerunku Agaty Dudy: "Powinna się przeszkolić"

Eksperci o wizerunku Agaty Dudy: "Powinna się przeszkolić"

Wizerunek Agaty Dudy
Wizerunek Agaty Dudy
Rafał Kowalski

17.04.2016 21:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza dama od kilku dni jest pod ostrzałem mediów i internautów. Wszystko za sprawą jej nieobecności na obchodach tragedii smoleńskiej a także przez brak zajęcia stanowiska w sprawie ustawy zakazującej w Polsce aborcji. Bierna postawa pierwszej damy zdenerwowała tysiące Polaków i kilka gwiazd.

Nad wizerunkiem Agaty Dudy pochylili się też eksperci. W najnowszym wydaniu magazynu Flesz pojawiły się opinie sugerujące, że pierwsza dama powinna poddać się szkoleniom... Z czego?

Pani prezydentowa powinna wyraźnie określić granice, w jakich się będzie poruszać, i… przeszkolić z mowy ciała, ponieważ jej mimika i spojrzenia zdradzają prawdziwe emocje, a obraz jest mocniejszy niż tysiąc słów – powiedział Mirosław Oczkoś, doradca do spraw wystąpień publicznych.

Dodaje też, że żona prezydenta jest w trudnym położeniu:

Pierwsza dama to w Polsce rodzaj statusu społecznego, a nie funkcja. Agata Duda jest w trudnej sytuacji, bo nie bardzo umie się w tej roli odnaleźć. Jest rodzajem paprotki i to jej nie odpowiada. Nie powinna się bać swojego stanowiska i działać. Dla aktywnych kobiet stanie w cieniu, a może nawet bycie w opozycji do poglądów męża jest wielce kłopotliwe

Pikanterii dodała opinia Doroty Wróblewskiej, specjalistki modowej:

Miała bardzo dobry start. Ale styl i klasa prezydentowej to nie tylko sposób ubierania się. Kobiety silne wizerunkowo powinny mieć również silną osobowość, własne zdanie i nie bać się go wyrażać. Pierwszej damie nawet nie wypada stać w cieniu męża i milczeć w sprawach tak kluczowych dla kobiet, jak choćby kontrowersyjny projekt nowej ustawy aborcyjnej. Przyjmując bierną postawę, straciła w moich oczach cały swój styl, który do tej pory tak wychwalałam

Zgadzacie się ze zdaniem ekspertów?

Ile lat ma Agata Duda?
Ile lat ma Agata Duda?
Agata Duda na Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej fot. East News
Agata Duda na Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej fot. East News
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także