NewsyEdyta Górniak pogrążona w smutku. Pożegnała gwiazdę, z którą dzieliła scenę. "Wielki smutek"

Edyta Górniak pogrążona w smutku. Pożegnała gwiazdę, z którą dzieliła scenę. "Wielki smutek"

Edyta Górniak
Edyta Górniak
20.11.2023 15:49

Edyta Górniak uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek w historii. Do dzisiaj żadnemu krajowemu artyście nie udało się powtórzyć sukcesu gwiazdy z Konkursu Piosenki Eurowizji 1994, gdzie z utworem "To nie ja" zajęła 2. miejsce w finale. Niestety, Edyta w mediach społecznościowych pożegnała jedną z artystek, z którą miała okazję występować na jednej scenie.

Edyta Górniak opłakuje Sarę Tavares. Pożegnała zmarłą wokalistkę

Na swoim profilu na Instagramie Edyta Górniak poinformowała o śmierci Sary Tavares. Polska wokalistka dzieliła scenę z portugalską gwiazdą podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie ukrywała, że bardzo ceniła artystyczne dokonania zmarłej.

Z wielkim smutkiem przyjęłam informację, że wspaniała artystka portugalska Sara Tavares, z którą wspólnie stanęłyśmy na scenie w Dublinie, reprezentując nasze kraje, wczoraj odeszła. Łączę się w bólu z jej fanami i z całą Portugalią - czytamy.

Informacja o śmierci 45-letniej Sary Tavarez pojawiła się w mediach w poniedziałek 20 listopada 2023 roku.

Nie żyje Sara Tavares. Edyta Górniak pożegnała zmarłą piosenkarkę

Górniak miała okazję dzielić scenę z Sarą Tavares na Eurowizji, ale dokonania portugalskiej piosenkarki wykraczają daleko poza udział w konkursie. Nazywano ją "następczynią Cesarii Evory", zachwycała niezwykłą artystyczną wrażliwością i talentem wokalnym, świetnie odnajdując się w różnych gatunkach muzycznych. Niestety, w 2017 roku jej karierę przerwała choroba. Tavares zmarła w lizbońskim szpitalu z powodu guza mózgu.

Edyta Górniak
Edyta Górniak
n/z: Gorniak Edyta / Rytmy Dwojki - 2023-09-26 / fot.KAPiF
n/z: Gorniak Edyta / Rytmy Dwojki - 2023-09-26 / fot.KAPiF
Sata Tavares
Sata Tavares
Sata Tavares
Sata Tavares
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także