NewsyDzisiaj 18. rocznica śmierci księżnej Diany. Książę Harry umieścił wzruszający wpis [wideo]

Dzisiaj 18. rocznica śmierci księżnej Diany. Książę Harry umieścił wzruszający wpis [wideo]

Dzisiaj 18. rocznica śmierci księżnej Diany. Książę Harry umieścił wzruszający wpis [wideo]
Izabela Wodzińska

31.08.2015 18:21, aktual.: 31.08.2015 18:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Historia utworu Eltona Johna "Candle in the Wind" jest niezwykła. Ballada żegnała wiele osób, które odeszły z tego świata. To przede wszystkim utwór napisany przed śmiercią Lady Diany, ale na potrzeby jej pogrzebu sparafrazowany przez artystę.

W 1973 piosenkę "Candle in the Wind" Elton napisał w hołdzie dla zmarłej w 1962 roku Marilyn Monroe. Potem artysta zadedykował utwór choremu na AIDS przyjacielowi, Ryanowi Whiteowi, który zmarł dnia następnego.

W 1997 roku poruszająca ballada stała się hołdem dla Lady Diany. Elton zmienił słowa i tytuł na: "Goodbye England's Rose", czyli "Żegnaj Różo Anglii". W czasie pogrzebu jej dźwięki rozbrzmiewały w całej Anglii. 31 sierpnia minęła 18. rocznica śmierci Diany Spencer. Jej syn, Książę Harry umieścił na swoim profilu utwór Eltona wspominając swoją zmarłą matkę.

Diana, Księżna Walii, pamiętamy ten dzień. Żegnaj Różo Anglii ("Goodbye England's Rose"). Niech Bóg nadal podtrzymuje jej eteryczną i wieczną urodę oraz młodość - napisał Książę Harry

Książa Diana zmarła tragicznie w wypadku w tunelu Alma w Paryżu, w 1997. Na pewno setki razy wdzieliście to ostatnie pożegnanie Diany. Postanowiliśmy Wam go przypomnieć ze względu na wartość sentymentalną, jaką ze sobą niesie.

Dianę pochowano na wyspie, która jest otoczona jeziorem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także