NewsyPrezenter TVN wziął ślub z partnerem. Na przyjęciu roiło się od kolegów ze stacji. Były emocje i łzy rodziców

Prezenter TVN wziął ślub z partnerem. Na przyjęciu roiło się od kolegów ze stacji. Były emocje i łzy rodziców

Gwiazdy TVN na ślubie kolegi
Gwiazdy TVN na ślubie kolegi

18.05.2022 18:40, aktual.: 18.05.2022 21:27

Temat społeczności LGBT budzi w naszym kraju sporo kontrowersji. Społeczność ta jest pozbawiona wielu praw, w tym do zawierania związków partnerskich, nie mówiąc już o normalnych małżeństwa, co powoli jest standardem w krajach Zachodu.

Przedstawiciele mniejszości seksualnych, jeśli chcą uprawomocnić swój związek, muszą zrobić to poza granicami Polski, choć i tak ich małżeństwo może jeszcze nie być długo uznane w naszym kraju. Mimo to wiele osób robi to ze względów symbolicznych.

Dziennikarz TVN Michał Tracz wziął gejowski ślub

Na taki krok zdecydował się dziennikarz TVN i TVN24 Michał Tracz. Mężczyzna zawarł związek ze swoim partnerem w Austrii, ale wesele zorganizował w Warszawie. Damian Maliszewski zdradził, jak wyglądała austriacka, formalna część ślubu.

W Polsce nie mogli zaprosić gości do Urzędu Stanu Cywilnego, bo dla polskich urzędów są nielegalni, przezroczyści, obcy. Musieli więc zapłacić Austrii. Zapłacili za uroczystość, za bilety lotnicze, za nocleg i za wesołe miasteczko, do którego po ślubie, w ślubnych garniturach się wybrali – napisał.

Michałowi i jego partnerowi udało się znaleźć życzliwego pracownika USC, który chociaż pozwolił im na zmianę nazwisk na dwuczłonowe. Mężowie pokazali filmik z Austrii i Urzędu Stanu Cywilnego podczas imprezy zorganizowanej dla przyjaciół, współpracowników i rodzin.

Znaleźli osobę w polskim urzędzie, która była życzliwa, otwarta, i zgodziła się na tę zmianę nazwisk. Bo mogła się nie zgodzić… Gdy na telebimie pojawiły się nowe dowody osobiste, na sali rozległy się brawa i znowu popłynęły gościom łzy – dodał Maliszewski, będący jednym z uczestników polskiego wesela.

Jak wynika z dalszej relacji Maliszewskiego, rodzice obu panów byli bardzo szczęśliwi. Ich mamy aż popłakały się od nadmiaru pozytywnych wrażeń. Na pięknej uroczystości, oprócz Maliszewskiego, pojawiły się gwiazdy TVN, jak m.in.: Katarzyna Kolenda-Zaleska, Radomir Wit i Piotr Jacoń (prywatnie ojciec córki LGBT). Osobą, która poprowadziła symboliczną ceremonię, był dobrze znany dziennikarz Mariusz Szczygieł.

Wczoraj Mariusz to wesele otworzył, poprowadził i zrobił talk show na żywo. Tu, na ziemi, już nie w telewizji, nie odległej stacji kosmicznej. Musiało upłynąć ponad 20 lat, żeby to się mogło wydarzyć – wyznał Maliszewski.

Zdjęcia z wesela zobaczycie w galerii.

  • Wesele Michała Tracza
  • Wesele Michała Tracza
  • Wesele Michała Tracza
  • Wesele Michała Tracza
  • Wesele Michała Tracza
  • Wesele Michała Tracza
  • Wesele Michała Tracza
  • Wesele Michała Tracza
  • Slider item
  • Wesele Michała Tracza
[1/10] Wesele Michała Tracza
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także