ImprezyDwa koncerty dla Ukrainy. TVP kontra Polsat. Słowa Edyty Górniak zdominowały show

Dwa koncerty dla Ukrainy. TVP kontra Polsat. Słowa Edyty Górniak zdominowały show

Edyta Góniak - Stay Together
Edyta Góniak - Stay Together
Elwira Szczepańska
24.02.2023 22:40, aktualizacja: 24.02.2023 23:54

To już rok Ukraińcy bronią się przed rosyjską agresją. Artyści wsparli ich koncertami, które zostały zorganizowane przez TVP i Polsat. Kto pojawił się na scenie?

Podaj rękę Ukrainie. Koncert TVP

W koncercie Podaj rękę Ukrainie, który został zorganizowany w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie przez Telewizję Polską, udział wzięły gwiazdy polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej. Widowisko otworzyła Maryla Rodowicz z zespołem Taraka i Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze. Ponadto na wydarzeniu pojawią się m.in. zespół Kalush Orchestra, a także Viki Gabor, Marina Łuczenko-Szczęsna, Piotr Cugowski, Kasia Moś, Marcin Sojka, Zazula, Mateusz Ziółko. Więcej przeczytacie tutaj.

Stay Together — koncert dla Ukrainy. Gwiazdy na scenie

Na koncercie zorganizowanym w Rzeszowie przez Polsat pojawili się między innymi: Grzegorz Hyży, zespół Ira, Krystian Ochman oraz ukraińscy artyści.

Kayah zaśpiewała symboliczny w tym kontekście utwór Ramię w ramię.

Nie zabrakło też występu Jamali. Artystka na scenie zaśpiewała 1944, czyli z którą w 2016 r. wygrała Eurowizję w Sztokholmie. Ten utwór porusza temat deportacji Tatarów krymskich w 1944 r. i jednocześnie nawiązuje do aneksji Krymu przez Rosjan. W obliczu wojny tekst nabrał nowego znaczenia.

Po występie Jamala powiedziała:

Moje dzieci dzisiaj są w Warszawie. Niedawno przyjechałam z Kijowa i mój syn, który ma cztery lata pyta mnie: mamo, a czy mój pokój dziecięcy też został zbombardowany? Gdy słyszę, że o tym mówią nasze dzieci, jest to bardzo ciężkie, ale chcę powiedzieć na cały świat, który na mnie patrzy, chcę powiedzieć wszystkim dzieciom w Ukrainie, że dzięki takim sąsiadom, jak wy zwyciężymy.

Koncert zdominował jednak występ Edyty Górniak.

Stay Together — koncert dla Ukrainy. Co powiedziała Edyta Górniak?

Edyta Górniak na scenie w Rzeszowie zaśpiewała Hallelujah wraz z zespołem Sound'n'Grace. Pod koniec utworu postanowiła wygłosić krótkie przemówienie w języku angielskim:

I am sending love and light to the whole world. There is only one way to peace. We need to follow Jesus Christ. Thank you [Przesyłam miłość i światło do całego świata. Jest tylko jedna droga do pokoju. Musimy podążać za Jezusem Chrystusem] - zwróciła się do świata.

Edyta wybrała białą suknię z trenem, która powiewała na scenie. Wyglądała spektakularnie.

Edyta Góniak - Stay Together
Edyta Góniak - Stay Together
Edyta Góniak - Stay Together
Edyta Góniak - Stay Together
Edyta Góniak - Stay Together
Edyta Góniak - Stay Together
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także