NewsyPolska pisarka podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Brothers! Adaptacja jej powieści wejdzie do kin w 2020 roku!

Polska pisarka podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Brothers! Adaptacja jej powieści wejdzie do kin w 2020 roku!

Polska pisarka podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Brothers! Adaptacja jej powieści wejdzie do kin w 2020 roku!
Kuba Górski

31.07.2019 20:02, aktual.: 01.08.2019 09:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na taką chwilę czeka wiele pisarek z całego świata. Szczęście to spotkało ostatnio młodą pisarkę. Popularna od lat  - Dorota Masłowska podpisała atrakcyjny kontrakt ze znaną na całym świecie wytwórnią filmów - Warner Brothers. Okazało się, że już niebawem powieść  Inni ludzie zostanie sfilmowana i wejdzie do kin w 2020 roku. Będzie to pierwszy, po dłuższej przerwie, i drugi w historii polskiej kinematografii film, którym zaopiekuje się tak prestiżowe studio Warner Brothers. Wcześniej studio wyprodukowało takie pozycje jak:  Mroczny Rycerz, serię o Harrym Potterze czy Władcę Pierścieni.

Dorota Masłowska zasłynęła już wcześniej, kiedy na podstawie jej książki powstał głośny film Wojna polsko-ruska z 2002 roku. Nowa powieść Masłowskiej jest także kontrowersyjnym głosem młodego pokolenia, a sama pisarka, jak zawsze jest  bezkompromisową komentatorką życia społecznego. Jak już wiadomo produkcję wyreżyseruje Aleksandra Terpińska.

Powieść Masłowskiej  Inni ludzie, to historia o miłości. Akcja rozgrywa się w Warszawie, wśród  beatów hip-hopu. Głównymi bohaterami filmu będą Kamil i Iwona - znudzona luksusowym życiem, która w wieku 32 lat marzy o  karierze hip-hopowca. Autorka pokazuje relacje międzyludzkie, jest także romans, kredyty oraz są modne diety pudełkowe.

Wiadomo, że za muzykę do filmu odpowie Auer, Terpińska zajmie się scenariuszem, natomiast za kamerą stanie Bartosz Bieniek. Za produkcję będzie odpowiedzialny mocny zespół, który wcześniej pracował przy takich produkcjach jak Pod Mocnym Aniołem - Wojtka Smarzowskiego i Obywatel Jones - Agnieszki Holland.

Ekipa filmowa Innych ludzi jest już gotowa do pracy, obecnie odbywają się castingi aktorskie, obsadę poznamy zatem pod koniec roku, a premiera filmu zaplanowana jest na 2020 rok.

Czekacie?

  • Dorota Masłowska podpisała kontrakt z Warner Brothers
  • scena z: Małgorzata Omilanowska, Dorota Masłowska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA
  • Dorota Masłowska podpisała kontrakt z Warner Brothers
  • Dorota Masłowska podpisała kontrakt z Warner Brothers
  • Dorota Masłowska
  • Dorota Masłowska z medalem Gloria Artis 2015
  • Dorota Masłowska z córką
  • Dorota Masłowska podpisała kontrakt z Warner Brothers
[1/8] Dorota Masłowska podpisała kontrakt z Warner Brothers
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także