Teraz ponownie postanowiła skorzystać z siły przekazu, jaką posiada i wesprzeć kolejny szczytny cel. Na swoim Facebooku zachęca do podpisania oświadczenia woli, które jest zgodą na transplantację organów po śmierci. Słowa, które kieruje do fanów, nie są tylko nic nie znaczącą deklaracją. Dowodem tego jest fakt, że osobiście również podjęła taką decyzję.
W opublikowanym wpisie czytamy:
Decyzja Dody o udziale w kampanii jest bardzo odpowiedzialna. Doceniamy, że użycza wizerunku takim akcjom.