Newsy"Demon" nieżyjącego Marcina Wrony podbija świat i wygrywa drugi międzynarodowy festiwal!

"Demon" nieżyjącego Marcina Wrony podbija świat i wygrywa drugi międzynarodowy festiwal!

"Demon" Marcina Wrony podbija świat
"Demon" Marcina Wrony podbija świat
Ewelina Buchnajzer

05.10.2015 16:38

Na mniej niż 2 tygodnie przed wejściem w Polsce do kin filmu „Demon” tragicznie zmarłego Marcina Wrony zdobywa kolejne wyróżnienie za granicą.

Po przyznanej w zeszłym tygodniu nagrodzie amerykańskiego festiwalu Fantastic Fest (więcej), film dostał następne trofeum. „Demon” zwyciężył w 31. edycji Haifa International Film Festival, gdzie uhonorowano go mianem Najlepszego Filmu we flagowej i najbardziej prestiżowej kategorii imprezy - „Between Judaism and Israelism”.

Dla przypomnienia - ostatnie dzieło Marcina Wrony już od dłuższego czasu budzi ogromne zainteresowanie w Polsce i poza jej granicami. Produkcja startowała nawet w konkursie głównym na Festiwalu Filmowym w Gdyni podczas którego reżyser popełnił samobójstwo.

„Demon” spotkał się z także z entuzjastycznym przyjęciem zachodniej krytyki po swojej światowej premierze, która odbyła się na międzynarodowym festiwalu w Toronto. Film ma na swoim koncie już dwa wyróżnienia dla Najlepszego Filmu – jedno na Fantastic Fest w Austin, drugie z Haify.

Zanim 16 października trafi na ekrany polskich kin, weźmie udział w 48. edycji festiwalu filmowego w Sitges, gdzie powalczy o nagrodę w Konkursie Głównym.

Szkoda, że auto tego dzieła nie może już cieszyć się z tych sukcesów...

Kadr z filmu "Demon"
Kadr z filmu "Demon"
Plakat filmu "Demon"
Plakat filmu "Demon"
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także