NewsyDavide Renne nie żyje. Dyrektor kreatywny Moschino miał 46 lat

Davide Renne nie żyje. Dyrektor kreatywny Moschino miał 46 lat

Davide Renne
Davide Renne
10.11.2023 20:00

Davide Renne zmarł 10 listopada 2023 roku. W wieku zaledwie 46 lat odszedł ceniony projektant, który zawodową karierę rozwijał, pracując dla marki Gucci. Na początku listopada objął stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Moschino. Informację o śmierci mężczyzny potwierdził prezes marki.

Davide Renne nie żyje. Dyrektor kreatywny Moschino zmarł w wieku 46 lat

Davide Renne niedawno miał trafić na oddział intensywnej terapii i przejść operację w związku z "nagłą chorobą". Informację o śmierci projektanta przekazał Massimo Ferretti, prezes wykonawczy Moschino.

Nie ma słów, aby opisać ból, którego doświadczamy w tym dramatycznym czasie. Davide dołączył do nas zaledwie kilka dni temu. Odebrała nam go nagła choroba. Nadal nie możemy uwierzyć w to, co się stało — czytamy w oświadczeniu cytowanym przez "Women's Wear Daily".

Ferretti przyznał, że przed śmiercią z Renne pracowali nad nowym projektem.

Davide Renne zmarł w wieku 46 lat. Nie żyje dyrektor wykonawczy Moschino

Śmierć przerwała świetnie rozwijającą się karierę Davide. Nowy dyrektor wykonawczy Moschino chciał zaprezentować światu swoją wizję mody. Niestety, nie zdążył.

Z Davidem pracowaliśmy nad ambitnym projektem, w atmosferze entuzjazmu i optymizmu na przyszłość. Mimo że był z nami tylko przez bardzo krótki czas, Davide od razu nas w sobie rozkochał i obdarzyliśmy go szacunkiem. Dziś pozostaje nam odpowiedzialność za kontynuowanie tego, co jego wyobraźnia i kreatywność tylko przewidywały. Nasze najgłębsze wyrazy współczucia są dla jego rodziny i przyjaciół — podsumował Massimo Ferretti.

Śmierć Renne to ogromna strata dla świata mody.

Davide Renne
Davide Renne
Davide Renne
Davide Renne
Davide Renne
Davide Renne
Davide Renne
Davide Renne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także