NewsyEmma Watson i Daniel Radcliffe skomentowali śmierć Alana Rickmana: "Był jedną z najbardziej wspierających osób"

Emma Watson i Daniel Radcliffe skomentowali śmierć Alana Rickmana: "Był jedną z najbardziej wspierających osób"

Daniel Radcliffe i Emma Watson wspominają kolegę z planu
Daniel Radcliffe i Emma Watson wspominają kolegę z planu
Rafał Kowalski
14.01.2016 17:32

Ogromnym smutkiem i zaskoczeniem była dzisiaj informacja o śmierci Alana Rickmana. Aktor zmarł w wieku 69 lat w Londynie. Ludzie z każdej części świata pokochali go zwłaszcza za legendarną postać profesora Snape’a w Harrym Potterze. 

A jak na tę przygnębiającą wiadomość zareagował kolega z planu, odtwórca głównej postaci w kultowym filmie, Daniel Radcliffe?

Alan Rickman był bez wątpienia jednym z największych aktorów, z którym przyszło mi pracować. Był też jedną z najbardziej lojalnych i wspierających mnie osób, które poznałem w branży filmowej. Zachęcał mnie i pokrzepiał nie tylko na planie Harrego Pottera, ale i w kolejnych produkcjach. Jestem też pewien, że przyszedł i obejrzał wszystkie sztuki, w których grałem w Londynie i Nowym Jorku. Nie musiał tego robić. Od jego przyjaciół, którzy przyjaźnili się z nim o wiele dłużej niż ja powtarzało mi wielokrotnie: "Jeżeli zadzwonisz do Alana to nieważne gdzie będzie na świecie i jak bardzo będzie zajęty, i tak oddzwoni do ciebie tego samego dnia". - napisał na swoim Facebooku

Swoje wyrazy smutku upubliczniła także Emma Watson:

Jest mi niezwykle smutno słyszeć o tym, że Alan odszedł. Czuję się jednocześnie bardzo szczęśliwa, że miałam szansę pracować z tak wyjątkowym człowiekiem i aktorem. Będę tęsknić za naszymi rozmowami. Odpoczywaj w pokoju, Alan. Kochamy Cię.

Nic dziwnego, że dla dwójki aktorów odejście Alana jest tak bolesnym przeżyciem. W końcu to u jego boku zdobywali przez wiele lat aktorskie doświadczenie na planie filmowym Harry'ego Pottera.

Rickman w 1977 dołączył do prestiżowego Royal Shakespeare Company – jednego z największych brytyjskich zespołów teatralnych. Aktor był bardzo aktywny politycznie  i popierał brytyjską Partię Pracy.

To kolejna – po Davidzie Bowiem – informacja o śmierci wybitnego artysty.

Obraz
Alan Rickman nie żyje
Alan Rickman nie żyje
Alan Rickman nie żyje
Alan Rickman nie żyje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także