NewsyKontrola w TVP ws. disco-polo! Wyniki zmusiły stację do radykalnych działań. Sprawy dotyczą głównie sylwestra

Kontrola w TVP ws. disco-polo! Wyniki zmusiły stację do radykalnych działań. Sprawy dotyczą głównie sylwestra

Disco polo na Sylwestrze Marzeń 2023
Disco polo na Sylwestrze Marzeń 2023
Elwira Szczepańska

17.10.2022 07:00

Muzyka disco polo po zmianie prezesa TVP, którym został Mateusz Matyszkowicz, nie ma łatwego czasu. Zarządzona została kontrola, co było związane z organizacją koncertów. Oburzony tym Sławomir Świerzyński z Bayer Full napisał oświadczenie.

W związku z obecną sytuacją medialną i oczernianiem muzyki i wykonawców DP informuję: zawsze uczciwie i profesjonalnie wykonujemy i wykonywaliśmy nasze koncerty. Uczciwie płacimy podatki i prowadzimy działalności zgodnie z obowiązującym prawem. Od pewnego czasu wylewa się na Nas kolejne absurdalne pomówienia i oszczerstwa. Oświadczam iż zamierzam zaprzestać współpracy z TVP, pomimo wcześniejszych ustaleń. Muzyka, a zwłaszcza piosenka taneczna wymaga dobrej aury i atmosfery do dawania publiczności radości i uśmiechu , a takiego klimatu obecnie w TVP nie ma. Będę namawiał moje koleżanki i kolegów z DP o zaprzestanie współpracy z TVP. Gramy tę muzykę od 1990r. na koncertach w Polsce i za granicą, jeden koncert naprawdę nie ma dla Nas znaczenia. Przykre jest to, że pomimo tak doskonałych wyników oglądalności TVP z udziałem DP , nadal traktuje się Nas jako niedouczonych i zapyziałych muzykantów. Pozdrawiam S.Ś. - napisał.

Są już wyniki kontroli. Czy ulubiona muzyka wielu Polaków pojawi się podczas sylwestra?

Czy disco polo wróci do TVP? Co z Sylwestrem Marzeń 2023?

Podczas otwarcia Mierzei Wiślanej Mateusz Matyszkowicz odsunął zespoły z gatunku disco polo od koncertu w Elblągu. Właśnie to wydarzenie było powodem rozpoczęcia kontroli. Sponsorzy mieli przekazać aż 6,5 miliona złotych na imprezę TVP - na otwarcie przekopu - ale realnie firmy przekazały 2 miliony. TVP zaznaczyło, że procedura ma charakter standardowy.

Wirtualnemedia.pl podały, że w czwartek 13 października przedstawiono protokół pokontrolny. Wynika z niego, że wszystkie imprezy za kadencji Jacka Kurskiego, podczas których występowały gwiazdy disco polo, odbyły się zgodnie z prawem. Nie doszło do żadnych nieprawidłowości.

Telewizja Polska utrzymuje, że wykonawcy muzyki disco polo w dalszym ciągu będą obecni na antenie TVP. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć serwisowi disco-polo.info, pierwsi artyści z branży już podpisali umowy na Sylwestra Marzeń z Dwójką. Póki co jednak lista zespołów jest tajemnicą.

Mig - sylwester 2021 TVP
Mig - sylwester 2021 TVP
Zenek Martyniuk - sylwester 2021 TVP
Zenek Martyniuk - sylwester 2021 TVP
Zenek Martyniuk - sylwester 2021 TVP
Zenek Martyniuk - sylwester 2021 TVP
Magda Narożna - sylwester 2021 TVP
Magda Narożna - sylwester 2021 TVP
Magda Narożna - sylwester 2021 TVP
Magda Narożna - sylwester 2021 TVP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także