NewsyEwa Błaszczyk ma powód do dumy. Wszystko za sprawą przełomowego osiągnięcia córki

Ewa Błaszczyk ma powód do dumy. Wszystko za sprawą przełomowego osiągnięcia córki

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk
Zuza Maciejewska

19.08.2021 10:20, aktual.: 19.08.2021 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Błaszczyk od wielu lat jest związana z aktorstwem. Początkowo próbowała swoich sił na scenie, potem nadszedł czas na występy przed kamerą. Jej talent docenili profesjonaliści. Tak dobrze oddała charakter Klary w filmie Nadzór, że została za to nagrodzona Brązowymi Lwami Gdańskimi na 10. Festiwalu Filmów Fabularnych.

W 1986 roku Błaszczyk wyszła za mąż. Poślubiła Jacka Janczarskiego, który był jej mężem przez kolejnych czternaście lat. Scenarzysta zmarł 2 lutego 2000 z powodu tętniaka aorty. Małżonkowie doczekali się bliźniaczek, Marianny i Aleksandry. Druga z nich ponad 20 lat temu zakrztusiła się tabletką i zapadła w śpiączkę.

Błaszczyk, by pomóc córce, a także osobom, które są w podobnej do niej sytuacji, założyła fundację Akogo?. Zbudowała też klinikę Budzik, która wspiera pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi.

Ewa Błaszczyk ma powody do dumy. Marianna Janczarska osiągnęła sukces

Ewa Błaszczyk co jakiś czas udziela wywiadów, w których nawiązuje do dzieci. Kilka miesięcy temu wyjawiła, że Marianna ruszyła z własnym biznesem, marką ubrań, którą można kupić w internecie. Dodała, że nie tylko tworzy stroje, ale także bierze udział w sesjach zdjęciowych i je prezentuje:

Mania została projektantką mody. Stworzyła markę, która nazywa się Mañana. Sprzedaje ubrania w internecie. Często bywa modelką i sama prezentuje rzeczy na zdjęciach — komentowała w Rewii.

Aktorka przekazała, że ubrania nie są jedynym zainteresowaniem jej córki. Zdradziła, że Marianna wciąż szuka swojej drogi życiowej i dlatego pracuje nad różnymi projektami. W ostatnim czasie napisała bajkę dla dzieci. Czeka na to, by została ona wydana. Podobnie jak jej praca magisterska, którą poświęciła ojcu:

Marianna cały czas szuka swojej drogi. Pracuje nad nowymi projektami. Gramy razem w spektaklu, ale teraz najbardziej czekam, aż ukaże się bajka dla dzieci jej autorstwa. Co więcej, Mania skończyła studia dziennikarskie i napisała pracę magisterską o swoim ojcu, Jacku Janczarskim, która właśnie ma zostać wydana.

Coś czujemy, że książki Marianny osiągną sukces! Dodajmy, że córka Ewy Błaszczyk nie tylko realizuje się zawodowo, ale także pomaga mamie w kwestiach związanych z fundacją Budzik.

Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska
Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska
Fotografia: AKPA
Fotografia: AKPA
Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską
Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską
Marianna Janczarska jest zakochana
Marianna Janczarska jest zakochana
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także