Newsy"Chciał mnie wsadzić do więzienia". Barbara Kurdej-Szatan mówi, czego życzy Zbigniewowi Ziobrze

"Chciał mnie wsadzić do więzienia". Barbara Kurdej-Szatan mówi, czego życzy Zbigniewowi Ziobrze

Barbara Kurdej-Szatan o Zbigniewie Ziobrze
Barbara Kurdej-Szatan o Zbigniewie Ziobrze
Źródło zdjęć: © KAPIF
12.03.2024 12:08

Barbara Kurdej-Szatan w rozmowie z Jastrząb Post zarzuciła Zbigniewowi Ziobrze, że chciał doprowadzić do osadzenia jej w więzieniu. W toku wywiadu aktorka opowiedziała także o swojej bieżącej sytuacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska porozmawiała z Barbarą Kurdej-Szatan na widowni programu "Taniec z gwiazdami". Oglądanie uczestników tegorocznej edycji na obudziło w niej pozytywne wspomnienia.

Ja tu jestem dzisiaj jako reprezentacja programu "Twoja twarz brzmi znajomo", ale cudownie jest znowu być tutaj. Sama bym potańczyła. Ten power, ta energia tancerzy sprawia, że aż za tym zatęskniłam - przyznała.

Jak jej się obecnie powodzi? W ciągu ostatnich kilku lat w życiu aktorki sporo się wydarzyło. Na szczęście dziś jest już znacznie spokojniej:

To jest dla mnie bardzo dobry czas. Czuję równowagę wewnętrzną, jak i zawodowo-prywatną. Mam dużo pracy, ale mam też czas dla rodziny i moich dzieci.

Zbigniew Ziobro złożył skargę na Barbarę Kurdej-Szatan

Wiele osób poczuło się urażonych, gdy Barbara Kurdej-Szatan zamieściła post, w którym nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej m.in. "maszynami bez serca". Słowa aktorki kosztowały ją długo ciągnący się proces sądowy. W rozmowie z nami gwiazda zasugerowała, że wpływ na jej sytuację miał sam Zbigniew Ziobro.

Po wyborach, w których przegrał PiS, to poprzednia władza, będąc jeszcze przy władzy, mogła zmieniać różne ustawy. Zbigniew Ziobro, jako Minister Sprawiedliwości, sam sobie przyznał taką możliwość, że nawet jeżeli zapadł wyrok prawomocny dotyczący danej sprawy, to on jako Prokurator Generalny może złożyć skargę nadzwyczajną. Ona jest kierowana do Izby Nadzwyczajnej, którą stworzył PiS - wytłumaczyła.

Gwiazda wskazała nam, co według niej miało być celem takiego postępowania. Zarzuciła byłemu Prokuratorowi Generalnego to, że swoją decyzją zamierzał doprowadzić do osadzenia jej w więzieniu:

I już po wyborach, pomimo tego, że moja sprawa za wpis na Instagramie zakończyła się już w lutym 2023 roku i wyrok sądu drugiej instancji był prawomocny, to pan Zbigniew Ziobro złożył skargę nadzwyczajną do tego wyroku. Jakby chciał na nowo rozpocząć proces, żeby mnie wsadzić do więzienia. On chciał mnie wsadzić do więzienia, a ja mu życzę dużo zdrowia, bo tego teraz mu potrzeba.

Zbigniew Ziobro przeszedł operację usunięcia większości przełyku i części żołądka. Wszystko to ze względu na walkę z nowotworem złośliwym. W mediach społecznościowych podziękował obserwującym za wsparcie, wspominając, że "dostaje bardzo silne leki przeciwbólowe, ma duże trudności z oddychaniem i mówieniem, chwilowo zanika mu głos i dostaje silnej chrypki".

Barbara Kurdej-Szatan o decyzji Zbiory (fot. KAPiF)
Barbara Kurdej-Szatan o decyzji Zbiory (fot. KAPiF)© Licencjodawca
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także