NewsyKluczowa postać nie pojawi się w kontynuacji "Rancza". Tym wyznaniem aktor złamał serca fanów. Bez niego, to nie ma sensu

Kluczowa postać nie pojawi się w kontynuacji "Rancza". Tym wyznaniem aktor złamał serca fanów. Bez niego, to nie ma sensu

Ranczo - Cezary Żak
Ranczo - Cezary Żak
Krystyna Miśkiewicz
24.08.2021 14:00, aktualizacja: 24.08.2021 17:25

Serial Ranczo, który zadebiutował na antenie TVP 5 marca 2006 roku. Przez kolejną dekadę mogliśmy oglądać premierowe odcinki serialu, którego każdy kolejny odcinek gromadził przed telewizorami prawdziwe tłumy widzów. Ostatni klaps na planie fani tej produkcji przyjęli z ogromnym smutkiem. Cały czas czekano bowiem na moment, w którym aktorzy ponownie pojawią się w ukochanych serialowych Wilkowyjach i poznamy ich dalsze losy. Już w kwietniu tego roku zaczęły pojawiać się pierwsze informacje na temat tego, że szykuje się nie tylko kontynuacja serialu, ale także kinowa wersja kultowego formatu:

Mogę zdradzić, że akcja dzieje się po zwycięstwie Kozioła, który startował na urząd prezydenta. Kozioł i jego żona to teraz najważniejsza pierwsza para w kraju. Jest też i nieodłączny towarzysz Kozioła, Czerepach. Widzowie w ostatnim odcinku mogli usłyszeć, jak Kozioł ogłasza z ambony, że jako nowy prezydent będzie patrzył wszystkim na ręce – tym z lewej strony i tym z prawej strony, i tym, co na środku też. I właśnie w kinowej wersji „Rancza II” postanawia ten plan zrealizować. Ale jest pewien szkopuł – według Czerepacha to jest niedorzeczne i może narobić więcej szkód niż pożytku – wyjawił wówczas Maciej Strzembosz, producent serialu.

Kluczowy aktor nie chce wystąpić w kontynuacji Rancza

Kilka dni temu we wsi Jeruzal, w której nagrywany był serial, odbyło się uroczyste otwarcie ronda, nazwanego tytułem kultowej produkcji. Na wydarzeniu pojawili się nie tylko aktorzy, ale także reżyser Wojciech Adamczyk, który w rozmowie z naszą reporterką zdradził co dalej z kontynuacją losów mieszkańców wsi Wilkowyje.

Jeżeli w przyszłym roku nie nakręcimy, to już nie nakręcimy nigdy niczego. Będzie w tym roku książka. Dobrze by było wrócić jeszcze raz po latach. Ale też z drugiej strony wszystko ma swój koniec i trzeba się przyzwyczajać - wyjaśnił.

Wiadomo, że jeżeli kontynuacja doszłaby do skutku, nie pojawi się w niej jedna z kluczowych postaci, czyli Kusy grany przez zmarłego w zeszłym roku Pawła Królikowskiego. Pojawił się jednak pomysł, by za pomocą najnowszych technologii widzowie mogli znowu zobaczyć go na antenie. Kolejnymi głównymi bohaterami był wójt, a także proboszcz miejscowej parafii. W te dwie postaci wcielał się Cezary Żak. Okazuje się, że aktor nie jest zwolennikiem powstania dalszej części serialu. Wszystko wyjaśnił w rozmowie z Onetem.

Absolutnie nie – uważam, że to zamknięta historia. Powrót do "Rancza" uważam za chybiony pomysł. Andrzej Grembowicz, scenarzysta "Rancza", już nie żyje i nikt nie jest w stanie go zastąpić. Pisał fenomenalnie. Jestem aktorem, który często coś skreśla w scenariuszach – niekonsekwencje, pojedyncze słowa, niepotrzebne wątki – a u niego nie wykreślałem praktycznie nic. Nie powinniśmy więc do tego serialu wracać, ludzie i tak nas zapamiętają, przejdziemy do historii, bo "Ranczo" to Polska w pigułce, ale Polska lat 2005-2015. Poszliśmy dalej, jesteśmy w innym momencie historii. To już nie ten kraj, którym byliśmy rok po wejściu do Unii Europejskiej - odpowiedział aktor zapytany o swój powrót do serialu.

Okazuje się, że to już kolejny z aktorów, który nie chce, aby kultowa produkcja była kontynuowana. Wcześniej jeden z głównych aktorów w rozmowie z naszą reporterką również miał podobnie zdanie, co Cezary Żak. Myślicie, że bez tylu znaczących postaci, to jeszcze ma sens?

  • Cezary Żak jako wójt w serialu Ranczo
  • Cezary Żak jako wójt
  • Ranczo 10, Bartłomiej Kasprzykowski, Cezary Żak, fot: AKPA
  • Ranczo 10, Cezary Żak, fot: AKPA
  • Ranczo 10, Cezary Żak, fot: AKPA
  • Ranczo 10, Bartłomiej Kasprzykowski, Cezary Żak, fot: AKPA
  • Cezary Żak i Katarzyna Żak na ławeczce w Wilkowyjach
  • Cezary Żak zrezygnował z serialu Ranczo?
[1/8] Cezary Żak jako wójt w serialu Ranczo
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także