ExclusiveEdyta Górniak opowiedziała, jak Céline Dion zabrała jej utwór: "Bardzo płakałam". Dostrzegła też jeden pozytyw [WIDEO]

Edyta Górniak opowiedziała, jak Céline Dion zabrała jej utwór: "Bardzo płakałam". Dostrzegła też jeden pozytyw [WIDEO]

Céline Dion, Edyta Górniak
Céline Dion, Edyta Górniak
15.06.2022 07:40, aktualizacja: 18.06.2022 08:31

Edyta Górniak to jedna z największych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej. Swoją wielką karierę zaczęła kilka dekad temu. Wokalistka dysponuje niepowtarzalnym głosem i ma na swoim koncie dziesiątki hitów. Podczas pobytu zagranicą współpracowała z międzynarodowymi i uznanymi producentami. W San Francisco nagrała utwór I Surrender. Piosenka nie spełniła jednak jej oczekiwań, jeśli chodzi o warstwę producencką. Przez długi czas negocjowała, by uległa zmianie, co ostatecznie zakończyło się odebraniem jej utworu.

Piosenka trafiła do Céline Dion i okazała się wielkim hitem. Odsłuchacie ją poniżej. Polska diwa do tej pory pamięta o tamtej sytuacji i przybliżyła ją reporterce Jastrząb Post.

Edyta Górniak o tym, jak Céline Dion zabrała jej piosenkę

Diwa wyznała, że jest dumna z tego, jak przyjął się singiel List z płyty E.K.G. (2007), nawiązujący do jej niewydanej piosenki I Surrender i błędnie określany jako cover utworu Dion.

To jest taka historia, że ja naprawdę napiszę książkę. Wszystkie wątki, elementy tej historii są niezwykłe, bo ona zatacza koło. Bardzo się cieszę, że ludzie tak pokochali ten utwór. Pamiętam, że jak nagraliśmy ten utwór do widowiska muzycznego Dekalog, to bardzo się ucieszyłam, bo to moje nowe pokolenie fanów nie znało tego utworu, odkryli ten utwór, myśleli, że to jest nowy. I to starsze pokolenie powiedziało, że to jest starszy utwór. To jest dla mnie piękne, że te utwory mają piękną merytoryczną wartość i się nie starzeją. Fajnie, że to nowe pokolenie zagląda do tych utworów tak jak do Pocahontas itd.

Polka bardzo płakała, gdy dowiedziała się o tym, że Kanadyjka zabrała jej utwór, jednak ostatecznie pogodziła się z tym i uznała to za wielkie uznanie swojej pracy twórczej.

Został mi zabrany dla niej. Nawet zaśpiewała prawie tak samo jak ja. Wtedy to był szok. Pamiętam, że bardzo płakałam. Pamiętam, że Chris, który odpowiadał z moją drugą światową płytę, on miał bardzo mocne rozmowy z kompozytorami, z producentami. Jak już przegraliśmy, to przyszłam do biura i powiedział mi - "Pomyśl sobie tak: Po tobie mogła to zaśpiewać tylko Céline. On mi to odwrócił, że ja już nie byłam taka zrozpaczona. Troszeczkę mnie to ukoiło, że faktycznie był to wielki komplement, że dali to Céline".

Całość rozmowy w materiale wideo.

Edyta Górniak. Telekamery 2022
Edyta Górniak. Telekamery 2022
Celine Dion bez makijażu
Celine Dion bez makijażu
Edyta Górniak. Telekamery 2022
Edyta Górniak. Telekamery 2022
Celine Dion i René-Charles, Instagram
Celine Dion i René-Charles, Instagram
Edyta Górniak w procesji Wielkanocnej
Edyta Górniak w procesji Wielkanocnej
Celine Dion przemówiła do fanów
Celine Dion przemówiła do fanów
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także