NewsyPo 17 latach opublikowano ślubne zdjęcie Karola i Camilli. W pałacowym archiwum skrywano prawdziwą perełkę dla fanów royalsów

Po 17 latach opublikowano ślubne zdjęcie Karola i Camilli. W pałacowym archiwum skrywano prawdziwą perełkę dla fanów royalsów

książę Karol i księżna Camilla
książę Karol i księżna Camilla
Weronika

25.06.2022 05:00, aktual.: 25.06.2022 08:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Związek księciaKarola i księżnejCamilli od samego początku nie należał do łatwych. Para przez lata musiała ukrywać swoje uczucie, a na drodze do ich szczęścia stawały różne przeciwności. Karol, zgodnie z wolą swojej matki, postanowił wziąć ślub z uwielbianą przez podwładnych Dianą Spencer, która już przed ślubem podejrzewała przyszłego męża o romans. Niewierność księcia Walii wyszła na jaw po opublikowaniu książki Diana: Prawdziwa historia, która zbiegła się w czasie z ujawnieniem nagrania, zawierającego prywatną rozmowę Karola i Camilli z 1989 roku.

W sierpniu 1997 roku Lady Di zginęła w wypadku samochodowym, a opinia publiczna znienawidziła jej męża i wieloletnią kochankę. Mimo wielu komplikacji ich uczucie przetrwało i zakochani postanowili się pobrać, a ich ślub odbył się 9 kwietnia 2005 w ratuszu Windsor Guildhall. Tej wiosny małżeństwo świętowało 17 rocznicę ślubu.

Książe Karol i Camilla podzielili się niepublikowanym dotąd zdjęciem ze ślubu

Z okazji Dnia Ojca na oficjalnym koncie Clarence House na Instagramie pojawiło się niepublikowane dotąd zdjęcie, które zachwyciło wszystkich podwładnych. Dotychczas mogli je oglądać jedynie członkowie rodziny królewskiej i ich współpracownicy, dbający o archiwa. Zdjęcie przedstawia Camillę w towarzystwie jej ojca – majora Bruce'a Shanda, który zmarł w 2006 roku, czyli rok po głośnej ceremonii, na której nie pojawiła się królowa Elżbieta II.

Opublikowany przez Clarence House post zawierał także dwie inne fotografie. Na jednej z nich znajduje się Karol wraz ze swoim ojcem – księciem Edynburga, natomiast na drugiej książę Walii pozował ze swoimi synami, Williamem i Harrym, gdy byli jeszcze dziećmi. Fotografie zostały opatrzone podpisem:

Życzymy wszystkim szczęśliwego Dnia Ojca!

Pod zdjęciami pojawiła się fala serdecznych komentarzy od podwładnych pary:

  • Przepiękne zdjęcia! Szczęśliwego Dnia Ojca!
  • Te zdjęcia są urocze.
  • Piękne zdjęcia księcia Williama i Harry'ego z ojcem.

Ojciec Camilli, który był bohaterem wojennym, zawsze stawał po stronie córki i starał się nie komentować jej relacji z Karolem w mediach.

Najlepszą polityką, ogólnie rzecz biorąc, jest trzymanie naszych spraw w garści – powiedział dziennikarzom w latach 90.

Księżna Kornwalii wspomina go jako najbardziej oczytanego człowieka, z którym się spotkała. To właśnie ojcu zawdzięcza miłość do książek.

  • Ślub księcia Karola i Camilli
  • Ślub księcia Karola i Camilli
  • Ślub księcia Karola i Camilli
  • księżna Camilla, książę Karol - Dzień Brytyjskiej Wspólnoty Narodów
  • księżna Camilla z ojcem
  • Książe Karol z ojcem
  • Książe Karol
[1/7] Ślub księcia Karola i Camilli
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także