NewsyKsiążę Karol myślał o Camilli nawet, gdy brał ślub z księżną Dianą. Nieznane zdjęcie sprzed 40 lat jest tego najlepszym dowodem

Książę Karol myślał o Camilli nawet, gdy brał ślub z księżną Dianą. Nieznane zdjęcie sprzed 40 lat jest tego najlepszym dowodem

Księżna Diana, książę Karol, Camilla Parker-Bowles
Księżna Diana, książę Karol, Camilla Parker-Bowles
Maksymilian Braun
29.07.2021 15:20, aktualizacja: 28.08.2022 20:32

Księżna Camilla w lipcu obchodziła siedemdziesiąte drugie urodziny. Z tej okazji w księgarniach pojawiła się biografia drugiej małżonki księcia Karola. Jeszcze przed premierą do sieci wyciekły fragmenty książki, przedstawiające początki romansu na królewskim dworze. Z książki dowiadujemy się, że książę Karol już podczas ślubu z księżną Dianę myślał o swojej obecnej miłości.

Książę Karol nie chciał ślubu z księżną Dianą? Co o tym ma świadczyć?

Jak podaje biografka, Penny Junor, Camilla Parker Bowles czuła do księżnej Diany ogromną sympatię. Początkowo uczucie było odwzajemnione, jednak księżna Diana przestała czuć się w jej otoczeniu pewnie, gdy zrozumiała, że książę Karol nigdy nie przestał jej kochać.

Nie wszyscy przyjaciele Karola popierali jego związek z Dianą Spencer, twierdząc, że dzieli ich ogromna przepaść intelektualna. Sądzili wręcz, że od samego początku 19-letnia wówczas Diana nie była wobec swojego przyszłego męża szczera i przyjęła oświadczyny jedynie ze względu na prestiż, jaki niósł za sobą tytuł księżnej Walii:

To wyglądało tak, jakby Diana uczestniczyła w przesłuchaniu do roli, a nie rozumiała, w co się pakuje. Cieszyło ją to, że fotografowie wciąż robią jej zdjęcia, podczas gdy w wywiadach otwarcie narzekała na wścibstwo prasy – czytamy na łamach Daily Mail.

Tuż przed ślubem Diana stała się podejrzliwa i zazdrosna o Camillę, ponieważ wiedziała, że nigdy nie będzie w stanie jej dorównać. Miała również świadomość, że książę Karol utrzymywał z nią kontakty telefoniczne i posyłał jej kwiaty, gdy była chora. Czara goryczy przelała się, gdy Diana znalazła grawerowaną bransoletkę, którą książę Karol kupił byłej partnerce w prezencie tuż przed swoim ślubem. Księżna Camilla nosi ją do dziś.

Nieznane zdjęcie ze ślubu księcia Karola i księżnej Diany

Jak twierdzi biografka rodziny królewskiej, książę Karol już podczas spektakularnego ślubu czuł, że popełnił błąd podczas ślubu, który wziął dokładnie 41 lat temu. Potwierdzeniem tego ma być fakt, że gdy wychodził z kościoła z panną młodą, rzucił ostatnie spojrzenie w kierunku Camilli Parker Bowles, która jako bliska przyjaciółka rodziny znalazła się wśród zaproszonych. Sami zobaczcie to wyjątkowe zdjęcie.

Księżna Diana i książę Karol podczas ślubu. W tłumie można dostrzec Camillę Parker-Bowles
Księżna Diana i książę Karol podczas ślubu. W tłumie można dostrzec Camillę Parker-Bowles
  • Księżna Camilla i książę Karol podczas wizyty w Cambridge
  • Księżna Camilla i książę Karol mają nieślubne dziecko?
  • Książę Karol i lady Diana (fot. ONS)
  • Książę Karol i księżna Diana (fot. ONS)
  • Książę Karol i księżna Diana z synami Williamem i Harrym w 1995 roku (fot. ONS)
  • Księżna Diana i Książę Karol
  • Księżna Camilla i książę Karol
[1/7] Księżna Camilla i książę Karol podczas wizyty w Cambridge
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także