Nie żyje gwiazda "M jak Miłość" Bożena Krzyżanowska. Miała 61 lat

Bożena Krzyżanowska zmarła w niedzielę 11 sierpnia. Informację o śmierci polskiej aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej, a także piosenkarki, podał jako pierwszy w poniedziałek serwis internetowy e-teatr.pl. Artystka odeszła w wieku 61 lat. Przyczyna jej śmierci nie została podana do wiadomości publicznej. Pogrzeb odbędzie się w Krakowie.

M jak miłośćM jak miłość

Bożena Krzyżanowska - kim była?

Bożena Krzyżanowska urodziła się 6 września 1957 roku w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie w 1980 roku. Na ekranie zadebiutowała rolą w Marii Jagodzińskiej w serialu 07 zgłoś się.

Była przede wszystkim aktorką teatralną, związaną ze scenami Krakowa i Wrocławia. W 1985 roku partnerowała Jerzemu Radziwiłowiczowi w kostiumowym filmie Ognisty anioł. Była także świetną wokalistką - w 1989 roku główną nagrodę na 10. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Popularność przyniosła jej rola Zyty w serialu Przyłbice i kaptury. W latach 2002-2010 występowała w telenoweli Samo życie, gdzie wcielała się w postać dyrektorki liceum. Pojawiała się także w popularnych serialach telewizyjnych: Pierwsza miłość, M jak Miłość, Na dobre i na złe i Hotel 52.

Redakcja Jastrząb Post, składa wyrazy serdecznego współczucia bliskim i przyjaciołom aktorki.

Obrazek
Bożena Krzyżanowska była gwiazdą M jak miłość
Obrazek
Bożena Krzyżanowska nie żyje
Obrazek
Bożena Krzyżanowska nie żyje
Obrazek
Bożena Krzyżanowska nie żyje
Obrazek
07.12.2004 Warszawa Teatr Syrena Pokaz prasowy Opera za trzy grosze n/z Bozena Krzyzanowska, Piotr Machalica foto Piotr Podlewski / Oko Na Swiat
Obrazek
Bożena Krzyżanowska miała 61 lat
Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ