NewsyBarbara Kurdej-Szatan drżała o życie. Sięgnięto po drastyczne kroki

Barbara Kurdej-Szatan drżała o życie. Sięgnięto po drastyczne kroki

Barbara Kurdej-Szatan (fot. KAPiF)
Barbara Kurdej-Szatan (fot. KAPiF)
09.11.2023 14:49

Barbara Kurdej-Szatan to aktorka, która w ostatniej dekadzie dała o sobie znać wielokrotnie. Widzowie znają ją przede wszystkim z popularnych produkcji filmowych i serialowych, a internauci z mocnych opinii politycznych. Te ostatnie swojego czasu przysporzyły jej ogromnych problemów. Do tego stopnia, że obawiała się o swoje życie.

Barbara Kurdej-Szatan o poście sprzed dwóch lat

Dwa lata temu Kurdej-Szatan poczyniła wyjątkowo ostrą krytykę Straży Granicznej. Swoje przemyślenia udostępniła za pośrednictwem Instagrama.

To są maszyny bez serca, bez mózgu, bez niczego! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! Chcecie takiego rządu wciąż? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać? - pisała wówczas.

Choć sprawa ucichła po tym, gdy przeprosiła Straż Graniczną i stawiła się w sądzie, nadal musiała żyć ze skutkami swoich słów. Ciężko było je radzić sobie z nieprzychylnymi opiniami na swój temat. O doświadczeniach z tamtego okresu podzieliła się w ostatnim wywiadzie z Małgorzatą Ohme. Aktorka bała się wówczas o życie.

Dowiedziałam się, że jestem na Białorusi i mój wizerunek został wykorzystany w serwisie informacyjnym. Wpadłam w taką panikę, że nie chciałam pojechać do Krakowa na spektakl, na który jechałam z małym Heniem. Powiedziałam, że nie wyjdę na scenę, bo boję się, że przyjdzie ktoś do teatru i mnie po prostu z*****e - powiedziała.

Musiała mieć ochronę

Spanikowana, zaczęła szukać innych opcji. Starała się odnaleźć zmienniczkę, która byłaby w stanie ją zastąpić. Kiedy jednak nikogo takiego nie było do dyspozycji, postanowiła odważyć się i wyjść przed ludzi.

Dzwoniłam do moich zmienniczek, czy mogą zagrać, bo nie wyjdę na scenę. Niestety nie mogły, bo miały inne spektakle i musiałam zagrać. Taki mamy bezwzględny zawód, że nie mogę wziąć sobie zwolnienia. Też nie raz chora grałam. (...) I tutaj tak samo, wiedziałam, że spektakle są sprzedane i nie ma, że jestem w panice, trzeba zagrać - wspomniała.

Sytuacja była na tyle poważna, że teatr przyznał jej ochronę, która doglądała każdego jej kroku na scenie i poza sceną. Dzięki temu czuła się trochę swobodniej:

Dyrekcja zapewniła mi ochronę na ten cały set spektakli. (...) Ochroniarz cały czas patrzył na publiczność. Miałam tam taki moment, że schodzę ze sceny i idę w publiczność i mam interakcje z nimi. Byłam w ogromnym strachu.

Wiedzieliście o tym?

Basia Kurdej-Szatan pokazała taras (fot. Instagram)
Basia Kurdej-Szatan pokazała taras (fot. Instagram)
Barbara Kurdej-Szatan - Porady na zdrady 2, fot AKPA
Barbara Kurdej-Szatan - Porady na zdrady 2, fot AKPA
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan
scena z: Barbara Kurdej-Szatan, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA
scena z: Barbara Kurdej-Szatan, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także