NewsySiostra Anny Przybylskiej w przejmującym wywiadzie: "Popełniliśmy błąd przy leczeniu"

Siostra Anny Przybylskiej w przejmującym wywiadzie: "Popełniliśmy błąd przy leczeniu"

Ania Przybylska, siostra Agnieszka Kubera zdjęcia
Ania Przybylska, siostra Agnieszka Kubera zdjęcia
Kuba Górski

10.08.2022 18:21, aktual.: 13.08.2022 20:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W październiku miną już 8 lat od tragicznej śmierci Anny Przybylskiej. Do dziś rodzina, jak i fani aktorki nie mogą pogodzić się z jej przedwczesnym odejściem. Miała zaledwie 35 lat. Ludzie z otoczenia Ani bardzo często udzielają wywiadów, mówiąc o tym jak wspaniałą i wyjątkową osobą była Przybylska.

Po raz pierwszy od tego tragicznego wydarzenia głos zabrała siostra Anny, Agnieszka Kubera. We wzruszającym wywiadzie dla Urody życia zdradziła wiele szczegółów dotyczących przebiegu choroby.

Ona obsesyjnie drążyła temat, co mnie doprowadzało do szału. Mówię: „Anka, ja nie pracuję w tym zawodzie od dzisiaj. Na niektóre choroby naprawdę trzeba sobie zasłużyć”. „Naprawdę coś mi jest”. „Ale boli cię?”. „No nie”. „Jesteś po prostu za chuda…”. Ale ona tak szukała, aż znalazła - powiedziała Agnieszka.

Choć prawdziwy horror rozpoczął się dopiero na stole operacyjnym:

Po operacji lekarz powiedział: „Mam dwie wiadomości. Jedna jest taka, że zmiana została całkowicie wycięta, z marginesem, a druga – że wnioskując z koloru, kształtu i konsystencji, nie jest to zmiana łagodna”. Nikt się nie spodziewał, że to będzie rak, najwyżej coś, co można przeleczyć na przykład hormonami. Jeszcze do niej mówię: „Anka, jak ty z pięć kilo przytyjesz, to nikt tego nawet nie zauważy”. Przeliczyliśmy się. - wyznała ze smutkiem siostra Ani.

Rak trzustki jest wciąż najniebezpieczniejszym rodzajem nowotworu. Statystycznie pacjenci po diagnozie żyją około 18 miesięcy:

Kiedyś Anka powiedziała, a jeszcze nie była tak strasznie wymęczona chorobą: „Przychodzi taki moment, kiedy pacjent chce umrzeć, a i rodzina chce, żeby odszedł”. Pamiętam to jak dziś. Siedziała w kuchni przy stole i piła herbatę ze swoją agentką Gosią. Jarek karmił Jasia, a ja, połykając łzy, nakładałam coś na talerz. - wyznała siostra aktorki

Agnieszka Kubera zdradziła, że objawy choroby pojawiły się znacznie wcześniej. Niestety były przez wszystkich ignorowane.

Myślę, że objawy były wiele lat wcześniej. Jednym z nich, jak się później dowiedzieliśmy, jest depresja. My teraz jesteśmy tacy mądrzy. Ania była bardzo szczupła. Miała ciągle rozpięte spodnie, bo ją coś gniotło, uwierało. Trzy lata przed rozpoznaniem strasznie schudła. „Anka, nie przesadzasz z tym spinningiem?”. Ona potrafiła ćwiczyć rano i wieczorem. Mówiłam: „To jest chore. Dziecko, ty w  ciuchy córki zaraz się zmieścisz”. Lubiła jeść, ale zawsze to odchorowała. To poleżała sobie na prawym boku, to na lewym… - powiedziała Agnieszka. 

Siostra Anny Przybylskiej przyznała, że choroba Ani była dla niej prawdziwą szkołą życia. Chciała pomóc i zrobić tak dużo, lecz nie miała mocy sprawczej by wyleczyć Przybylską:

Niezłą szkołą życia. I niemocy. Patrzyłam, jak cierpi. Wiedziałam, że z tego nie wyjdzie. - zdradziła Agnieszka Kubera

Przypomnijmy, że ósma rocznica śmierci Anny Przybylskiej przypada dokładnie na 5 października 2014. Aktorka została pochowana w Gdyni, w grobie swojego ojca.

Agnieszka Kubera - siostra Anny Przybylskiej
Agnieszka Kubera - siostra Anny Przybylskiej
Agnieszka Kubera - wywiad o Annie Przybylskiej
Agnieszka Kubera - wywiad o Annie Przybylskiej
Anna Przybylska wyśmiana podczas roastu Popka
Anna Przybylska wyśmiana podczas roastu Popka
 • Agnieszka Kubera wspomina Annę Przybylską
 • Anna Przybylska na premierze filmu "Sęp" w 2013 r. (fot. AKPA)
 • Daleko od noszy Anna Przybylska i Paweł Wawrzecki
 • Anna Przybylska zmarła 5 października 2014
 • Anna Przybylska
 • scena z: Anna Przybylska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA
 • Agnieszka Kubera - wywiad o Annie Przybylskiej
 • Anna Przybylska urodziny
 • Anna Przybylska i Martyna Gliwińska znały się?
 • Jarosław Bieniuk i Anna Przybylska zdjęcia
 • Anna Przybylska wyśmiana podczas roastu Popka
 • Oliwia Bieniuk na okładce Vivy! z Anną Przybylską
 • Jarosław Bieniuk i Anna Przybylska
 • Agnieszka Kubera - siostra Anny Przybylskiej
 • Anna Przybylska, Telekamery 2005 (fot. AKPA)
[1/15] Agnieszka Kubera wspomina Annę Przybylską
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także