NewsyAnna Lewandowska wydała oświadczenie, w którym skomentowała ciążowe wygibasy Dominiki Gwit. Jest tak poważne, że przetłumaczyła je na angielski

Anna Lewandowska wydała oświadczenie, w którym skomentowała ciążowe wygibasy Dominiki Gwit. Jest tak poważne, że przetłumaczyła je na angielski

Anna Lewandowska o zachowaniu Dominiki Gwit
Anna Lewandowska o zachowaniu Dominiki Gwit

12.08.2022 07:40, aktual.: 12.08.2022 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plotkarskie media od kilku dni żyją ciążą Dominiki Gwit. Popularna aktorka - po wielu latach starań - ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Wraz z mężem pochwaliła się zdjęciami USG i przekazała fanom krótki komunikat:

Kochani, dziś przyszedł czas, by podzielić się z Wami szczęściem, które wypełnia nasze serca już od wielu tygodni. Pan Bóg wysłuchał naszych próśb. Będziemy mieli dziecko. Nasza radość nie zna granic. Czekaliśmy na to od wielu lat. Wszyscy jesteśmy zdrowi.

Szczęście przyszłych rodziców było podwójne: Dominika zmaga się z chorobami immunologicznymi, przez które długo doskwierała jej bezpłodność. O swoich problemach z zajściem w ciążę opowiedziała na Instastory:

Od czerech lat się poważnie leczę na swoje immunologiczne choroby, m.in. na niepłodność, która z tych immunologicznych, bardzo ciężkich chorób, które mam, wynika. (...) Walka nie jest łatwa, leczenie nie jest łatwe, przechodzę przez nie właściwie cały czas przecież, bo mój zespół metaboliczny nie zniknął i nigdy nie zniknie (…). Mam wiadomości od ludzi, którzy walczą już 10 lat, 5 lat, 12 lat i cały czas mają nadzieję, a ta moja dzisiejsza informacja bardzo ich podbudowała.

Gwiazda nie zamierza spędzać ciąży bezczynnie. W czwartek pokazała, jak ćwiczy na siłowni. Wskoczyła na rowerek treningowy, a później zaprezentowała fanom kilka tanecznych ruchów.

Anna Lewandowska, gdy zobaczyła jej ciążowe wygibasy, postanowiła zabrać głos. W obszernym oświadczeniu wytłumaczyła, czy takie czynności są właściwe w tym stanie i dała kilka rad ciężarnym. Przypomnijmy, że trenerka sama nie przestała w odmiennym stanie odwiedzać siłowni, a nawet dodała w swojej aplikacji całą serię treningów dostosowaną do możliwości przyszłych mam.

Anna Lewandowska o zachowaniu Dominiki Gwit

Żona Roberta Lewandowskiego wskazała internautkom, że ciężarne panie mogą ćwiczyć, ale muszą to najpierw skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Ponadto wymieniła kilka zasad, do których warto się przy tym stosować.

Zostałam wywołana do tablicy przez Dominikę Gwit, której serdecznie gratuluję. (...) Także bardzo proszę. Po pierwsze – każda ciąża jest inna, dlatego każdą aktywność fizyczną trzeba skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Drugie – jeśli lekarz nie widzi przeciwskazań, to naprawdę warto trenować. Dlaczego? Bo poród to jest gigantyczny wysiłek (…). Po trzecie – nie rozpoczynajcie intensywnych treningów w pierwszym trymestrze. Wystarczą spacery. Czwarte – maksymalne tętno nie powinno być wyższe niż 140 uderzeń na minutę. Warto ćwiczyć z zegarkiem sportowym. Po piąte – pamiętajcie o nawodnieniu. Szóste – niewskazane są głębokie przysiady ani ćwiczenia, wymagające dotknięcia palców u nóg. Po siódme – nie wykonujcie ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha. Ósme – w trakcie ciąży najlepiej wzmacniać plecy, nogi, jak też ramiona – wymieniła.

Żeby wzmocnić przekaz, przetłumaczyła swoje słowa na język angielski.

A wy ćwiczyłyście w stanie błogosławionym?

  • Dominika Gwit na siłowni
  • Dominika Gwit na siłowni
  • Anna Lewandowska o zachowaniu Dominiki Gwit
  • Anna Lewandowska o zachowaniu Dominiki Gwit
  • Anna Lewandowska o zachowaniu Dominiki Gwit
  • Dominika Gwit na siłowni
  • Dominika Gwit na siłowni
[1/7] Dominika Gwit na siłowni
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także